Sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku odrzuciła pozew skierowany przeciwko Watykanowi dotyczący praw do wykorzystywania wizerunków ze skarbnicy Biblioteki Watykańskiej.
We Francji stowarzyszenia katolickie i część deputowanych domagają się wycofania kilku podręczników do biologii dla licealistów, w których opisano tzw. teorię gender. W poniedziałek nad Sekwaną rozpoczął się nowy rok szkolny.
Przebywający z wizytą w Tadżykistanie prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad potępił w poniedziałek "ingerencję" państw zachodnich w regionie Azji Środkowej oraz na kontynencie afrykańskim.
Klęska głodu objęła kolejny obszar Somalii, region Bay na południu - poinformowała w poniedziałek ONZ. Oznacza to, że sytuacja kryzysowa panuje w czterech z ośmiu południowych regionów kraju. Głód wywołany przez suszę cierpi około 4 mln mieszkańców Somalii.
Litwa nie zamierza zmieniać kontrowersyjnej ustawy o oświacie - akcentują w poniedziałek litewskie media, informując o niedzielnym spotkaniu premierów Litwy i Polski, Andriusa Kubiliusa i Donalda Tuska.
Osadnicy izraelscy próbowali w poniedziałek rano podpalić meczet w mieście Kusra w północnej części okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu, uszkadzając wnętrze budynku - poinformowali miejscowi mieszkańcy.
Trzy znane rzymskie zabytki - jedna z fontann na Piazza Navona, Fontanna di Trevi oraz Koloseum - zostały uszkodzone w ostatnich dniach przez wandali - poinformował portal internetowy BBC News.
Nowy Jork wzmocni środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się rocznicą zamachów terrorystycznych 11 września. Obawy nasiliło ostrzeżenie FBI o groźbie ataku Al-Kaidy przy użyciu małego, prywatnego samolotu.
Burza tropikalna Lee, która w niedzielę nawiedziła południową Luizjanę, w nocy osłabła i obecnie klasyfikuje się jako depresja tropikalna - podało amerykańskie Centrum Huraganów. W nocy i w poniedziałek będzie się przesuwać nad sąsiednim stanem Missisipi.
Kilka osób, młodych kobiet i mężczyzn, aresztowała irańska policja w miniony piątek za udział w zabawie polegającej na oblewaniu przeciwnika wodą. Takie rozrywki traktowane są jako obraza moralności w kraju, gdzie pozamałżeńskie kontakty obu płci są zakazane.