Na Łotwie od poniedziałku (9 listopada) obowiązuje stan nadzwyczajny związany z pandemią COVID-19. Jego wprowadzenie zakłóciło tradycyjne zewnętrzne obchody dnia zwycięstwa (Lāčplēša Diena – 11 listopada) i święta niepodległości (18 listopada).
Francja płaci wysoką cenę za swą politykę świeckości państwa – tak o niedawnych zamachach terrorystycznych w tym kraju mówi w rozmowie z KAI francuski socjolog Dominique Wolton z Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) w Paryżu. Zarzuca Europie brak zrozumienia dla czynnika religijnego w integracji imigrantów.
W związku z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń i brakiem personelu medycznego gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum ogłosił, że pracownicy służby zdrowia, którzy są zakażeni koronawirusem, ale nie moją objawów, mogą nadal opiekować się chorymi na Covid-19.
Pandemia koronawirusa pochłonęła już w Europie ponad 300 tys. ofiar - informuje we wtorek agencja Reutera. Na zamieszkanym przez 10 proc. światowej populacji kontynencie stwierdzono prawie jedną czwartą wszystkich zgonów na Covid-19 na świecie.
Zwyciężymy, robimy duży postęp - zapewnił we wtorek na Twitterze prezydent Donald Trump. Jego obóz składa wyborcze pozwy; większość mediów, bazując na niemal wszystkich przeliczonych głosach, przyznała wygraną w wyborach prezydenckich Demokracie Joe Bidenowi.
Negocjatorzy Rady oraz Parlamentu Europejskiego osiągnęli we wtorek porozumienie polityczne w sprawie przyszłego budżetu UE i funduszu odbudowy. Zakłada większe środki na naukę, edukację i ochronę zdrowia.
Do makabrycznych zbrodni dokonywanych przez islamistów dochodzi w północnej części Mozambiku. Według lokalnych mediów ponad 50 osób zostało ściętych w miniony weekend w czasie ataków na kilka wiosek w prowincji Cabo Delgado. Ataki islamistów nasilają się tam od 2017 roku.
Wczorajsza informacja firmy Pfizer o wynalezieniu szczepionki na chorobę Covid-19, wywoływaną przez koronawirusa SARS-Cov-2 wzbudziła entuzjazm. Pojawiły się jednak pytania, czy została ona wynaleziona w sposób etyczny.
Nie mogąc odwiedzić swojej żony w szpitalu, Stefano Bozzini bardzo chciał pokazać jej, że jest blisko. Na podwórku szpitala Castel San Giovanni w Piacenzy zagrał dla niej na akordeonie.
Świat nie reaguje na porwania nieletnich chrześcijanek, które w Pakistanie zmuszane są do poślubienia swych muzułmańskich oprawców.