W piątek, 13 kwietnia 2029 roku asteroida Apophis ma przelecieć blisko Ziemi, może nawet niebezpiecznie blisko. Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos zaproponowała staranowanie asteroidy, żeby zepchnąć ją z potencjalnie groźnego kursu. Potrzebny byłby specjalny statek kosmiczny.
Od 1 stycznia należące do Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) katowickie kopalnie "Staszic" i "Murcki" zostaną połączone. To wstęp do stworzenia tzw. megakopalni, która za kilka lat ma skupić prawie wszystkie kopalnie holdingu.
Największymi sponsorami programów antyludnościowych na świecie są dziś rządy krajów najbogatszych. Robią to w imię własnego interesu - przynajmniej tak, jak go pojmują - tak o "dziecięcej antykrucjacie" ludzi, którzy 3 maja br. zebrali się na poufnym spotkaniu na Manhattanie, pisze w Dużym Formacie Gazety Wyborczej Grzegorz Górny - redaktor tygodnika Fronda.
Kanadyjczycy witają rok w kilku strefach czasowych, ze względu na rozległość kraju. W Toronto Nowy Rok będzie świętowany o szóstej rano czasu warszawskiego w piątek. We wschodniej części (Nowa Fundlandia) korki od szampana powinny strzelić półtorej godziny wcześniej, w części zachodniej (Kolumbia Brytyjska) - trzy godziny później niż w Toronto.
Publikujemy wykaz najważniejszych wydarzeń roku 2009 w Watykanie.
Na świetne polskie filmy walą tłumy, polski teatr podbija Europę, polscy artyści dostają ważne nagrody. Takiego roku nie było od lat - akcentuje "Gazeta Wyborcza".
Jest kryzys, a my jesteśmy bardziej skłonni do filantropii. W tym roku pieniądze organizacjom pozarządowym przekazała ponad połowa Polaków - zauważa "Gazeta Wyborcza".
Norweska telewizja publiczna NRK zadziwiła widzów oglądających wiadomości sportowe, komentując "na żywo" mecz hokejowy sprzed 69 dni.
Senegalska policja użyła w środę gazu łzawiącego, aby rozpędzić manifestujących w stołecznym Dakarze katolików, oburzonych wypowiedzią prezydenta Abdoulaye'a Wade'a na temat Jezusa Chrystusa.
Pięcioro Kanadyjczyków zginęło i tyle samo zostało rannych w środę wieczorem w zamachu bombowym na południu Afganistanu - powiadomiło kanadyjskie ministerstwo obrony.