Koronawirus, działania zbrojne - to trudna sytuacja.
Spotkanie ministra spraw zagranicznych Uładzimira Makieja z dyplomatami z krajów UE odbyło się w czwartek w Mińsku. Dyplomaci UE wezwali do zaprzestania przemocy i poszukiwania pokojowego rozwiązania poprzez dialog - poinformowało w komunikacie przedstawicielstwo UE.
W związku z powtarzającymi się bezpodstawnymi oskarżeniami władz Białorusi pod adresem Polski - w czwartek na godz. 15 do MSZ został wezwany ambasador Republiki Białorusi - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mężczyźnie, który tuż przed mszą św., w czasie nabożeństwa adoracji Najświętszego Sakramentu, zniszczył figurę anioła z kropielnicą w zabytkowym kościele księży salezjanów w Przemyślu.
Podjąłem decyzję o zmianie zasad kwarantanny i izolacji; po południu przedstawimy pakiet rozwiązań, będzie to m.in. skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
W mojej ocenie nie ma mediów nieżyczliwych i pragnę współpracować z każdym z nich, przekazywać prawdę o Kościele – powiedział w wywiadzie dla KAI nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Leszek Gęsiak SJ.
Jezuita o. dr Leszek Gęsiak został rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski.
68 lat temu wstąpiła w klasztorne mury i jest w nich do dzisiaj. Za 8 miesięcy będzie obchodzić 90 lat. Szczęśliwa i spełniona boromeuszka odpowiada na parę trudnych pytań.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Ustawa zwalnia posiadaczy polskiego prawa jazdy z obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu podczas kontroli.
Wraz z 35. numerem „Gościa Niedzielnego” do rąk Czytelników trafia bezpłatny dodatek „Sierpniowy przełom”. To okazja, by uporządkować wiedzę na temat powstania Solidarności, a także przekazać ją młodemu pokoleniu. Rozwinięciem prasowego wydania jest nasz serwis „Twarze Solidarności”.