W Katowicach odbywały się uroczystości z okazji 100. rocznicy wybuchu II powstania śląskiego i 81. rocznicy śmierci Wojciecha Korfantego. Na ulice miast regionu wyruszył specjalny tramwaj powstańczy.
Senat opowiedział się w poniedziałek przeciw zmianom w prawie, podwyższającym wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie.
Brytyjskie media rozgrzewa temat uchodźców, którzy mimo pandemii koronawirusa nieustannie próbują przekroczać kanał La Manche. Na plan pierwszy w debacie publicznej wybija się ton niechęci i sensacji. W związku z tym episkopat Anglii i Walii apeluje o poszanowanie dla ludzkiego życia i godności.
Park Narodowy Nairobi stał się miejscem konfrontacji pomiędzy zamieszkującymi go społecznościami Masajów, konserwatorami przyrody oraz stroną rządową, planującą dalszy rozwój infrastruktury, co bezpośrednio wpływa na kształt parku i populację zwierząt.
Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne tegoroczne Forum Ekonomiczne, zamiast w Krynicy Zdroju odbędzie się w Karpaczu - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Termin imprezy - 8-10 września - się nie zmiania.
Niemieckie Towarzystwo Narodów Zagrożonych (GfbV) wyraziło zaniepokojenie wiadomością o zamordowaniu wielkiego imama w Burkina Faso i ostrzegło przed eskalacją przemocy islamskiej w Afryce zachodniej. Według informacji obrońców praw człowieka 73-letni Souaibou Cisse, wielki imam z Djibo, został uprowadzony 11 sierpnia, a 15 sierpnia znaleziono ciało zamordowanego.
Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła specjalnym dekretem kolektę (w językach polskim i łacińskim) oraz drugie czytanie liturgii godzin (w języku polskim) ku czci sługi Bożego Jana Franciszka Machy.
W szeregach dawnych partyzantów kolumbijskich ścierają się wciąż zwolennicy i przeciwnicy zakończenia walk i ugody z władzą.
Papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański zabrał głos w sprawie konfliktu na Białorusi wzywając strony do dialogu, a władze i siły bezpieczeństwa do zaprzestania przemocy wobec protestujących po ostatnich wyborach prezydenckich.
W prosty sposób, tak jak brat Roger by chciał, Wspólnota Taizé upamiętniła 15. rocznicę śmierci swego założyciela. Modlono się za niego przy koptyjskiej ikonie przedstawiającej Jezusa idącego przy boku człowieka, jak przyjaciel. „To przesłanie było bardzo bliskie naszemu założycielowi” – mówi brat Charles-Eugène.