Burmistrz miasteczka Furore na południu Włoch wprowadził zakaz trzymania figurek krasnali w ogrodach. Szeroko komentowaną decyzję wytłumaczył następująco: "nie można pozostać bezczynnym wobec triumfu złego gustu".
Prezydent USA Barack Obama przedłużył o rok sankcje wobec Birmy - poinformowała w piątek Biały Dom.
Policyjne izby dziecka, stają się często swoistą poczekalnią na miejsce w schronisku, zakładzie poprawczym, czy młodzieżowym ośrodku wychowawczym - w następnym tygodniu do konsultacji trafią projekty resortu sprawiedliwości, które mają to zmienić.
15.05. Katowice (PAP) - Ponad sto imprez - projekcji najlepszych, ale też najgorszych filmów w historii kina, koncertów oraz wykładów - zaplanowano na 13. Festiwalu Filmów Kultowych, który rozpocznie się w niedzielę w Katowicach. Co roku w imprezie uczestniczy ok. 10 tys. widzów.
Ministerstwo Sportu i Turystyki uważa, że opieka nad klientami to zadanie biur podróży, także, gdy po odwołaniu lotów nad Europą zostali oni dłużej na urlopie. Niektóre biura chciały utworzenia na wypadek takich sytuacji państwowego funduszu gwarancyjnego.
66. rocznica buntu więźniów tak zwanego Cygańskiego Obozu Familijnego (Familienzigeunerlager) w niemieckim obozie KL Auschwitz II-Birkenau przypada w niedzielę. To jeden z najmniej znanych epizodów w historii obozu.
Czytniki kodów kreskowych w kasach, odtwarzacze i nagrywarki DVD, zabiegi medyczne i kosmetyczne, obróbka materiałów i zaawansowane badania naukowe - lasery są dziś obecne niemal w każdej dziedzinie życia. W niedzielę laser kończy 50 lat.
Pasażerowie, którzy pojadą ekspresem w trakcie Nocy Muzeów do Trójmiasta, Katowic, Poznania, Warszawy albo Wrocławia, by zwiedzać tamtejsze muzea, bilet powrotny mogą otrzymać za darmo. PKP Intercity oferuje też połączoną z ogniskiem wycieczkę po kolejowych muzeach.
16 osób zginęło, a 141 zostało rannych podczas gwałtownych starć tajlandzkiego wojska z antyrządowymi demonstrantami w piątek w Bangkoku.
Co najmniej siedem osób zginęło, a 101 zostało rannych podczas gwałtownych starć tajlandzkiego wojska z antyrządowymi demonstrantami w piątek w Bangkoku. Wśród rannych jest trójka dziennikarzy, w tym kanadyjski, który odniósł poważne obrażenia.