Po co mi Msza w języku polskim, na którą jadę na drugi koniec miasta, choć pod bokiem mam niemiecką? Przyjeżdżam tu, aby pozostać sobą.
Trybunał Konstytucyjny RFN rozstrzygnie o przyszłości integracji europejskiej, zezwalając na budowę superpaństwa albo oddając decyzję w ręce obywateli.
„Z euro jest jak z socjalizmem. To piękna idea, która nie sprawdza się w praktyce” – mawiał Milton Friedman. Czy w innych sprawach słynny ekonomista też miał rację?
Jakość polskiej polityki na prowincji i w stolicy ocenia dr Rafał Matyja w rozmowie z Piotrem Legutką.
Parlament przyjął specustawę umożliwiającą zapłacenie niektórym podwykonawcom budującym autostrady i stadiony. Czy można było zrobić więcej?
O znalezieniu listy zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. w Mińsku z prof. Natalią Lebiediewą rozmawia Andrzej Grajewski.
Gdy w Belgradzie ogłaszano zwycięstwo Tomislava Nikolicia, na ulice stolicy Serbii wylegli triumfujący zwolennicy nowego prezydenta, wymachując flagami z trupimi czaszkami, symbolem czetników. Bałkany wstrzymały oddech. Z obawy, że czaszki zastąpią z trudem oswojone symbole unijne.
Przeciętny Rosjanin akceptuje Niemca jako swojego szefa i sąsiada, Polaka – głównie w roli turysty.
Hisham od kilku miesięcy nie odbiera telefonu. Nawet nie wiem, czy jeszcze żyje. I po której stronie syryjskiego konfliktu się opowiedział. Mówił mi tylko kiedyś, że nie ma w domu na ścianie portretu prezydenta. I w ogóle nie wiadomo, co będzie z Syrią za kilka dni, gdy ukaże się ten tekst.
Wciąż nie znamy białoruskiej listy katyńskiej, choć może właśnie rozpoczął się nowy etap jej odtwarzania.