Katolicy i prawosławni wspólnie obchodzili święto Matki Bożej Kazańskiej Na uroczystościach w Kazań obecny był przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion Ałfiejew, który wraz z miejscowym arcybiskupem Anastazym współprzewodniczył obchodom.
W dzień uroczystości kopię ikony Matki Bożej Kazańskiej, zwanej „watykańską” ze względu na fakt jej zwrotu Rosjanom przez bł. Jana Pawła II, przeniesiono z prawosławnego soboru Podwyższenia Krzyża w monasterze Bogurodzicy do soboru Zwiastowania. Tam odbyły się główne uroczystości. Po ich zakończeniu przy dźwięku dzwonów wszystkich cerkwi Kazania ikonę procesjonalnie odniesiono do soboru Podwyższenia Krzyża.
W procesji uczestniczyli również katolicy pod przewodnictwem proboszcza miejscowej parafii Podwyższenia Krzyża Św., ks. Diogenisa Urkiza, który powiedział: „Każdego roku z radością uczestniczymy w procesji na cześć Matki Bożej, modlimy się o jedność wszystkich chrześcijan, pomyślność Rosji i wszystkich jej obywateli niezależnie od ich narodowości i wyznania”. Podkreślił fakt, że kopia ikony Matki Bożej Kazańskiej obecnie przenoszona procesjonalnie przez 11 lat znajdowała się w pokojach pałacu papieskiego Jana Pawła II w Watykanie. Przekazanie jej przez Papieża wyznawcom rosyjskiego prawosławia w osobie ówczesnego patriarchy Aleksego II wzbudziło nadzieje na polepszenie stosunków prawosławno-katolickich. Gest miłości wobec rosyjskich braci prawosławnych, uczyniony kilka lat temu przez błogosławionego Papieża Polaka stał się impulsem polepszenia tych stosunków w chwili obecnej.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.