W połowie listopada uruchomiony został portal internetowy, na którym zamieszczono archiwalne numery magazynu "Jazz Forum" z lat 1965-1989. Można z nich korzystać nieodpłatnie.
Archiwum dostępne jest na portalu pod adresem www.polishjazzarch.com i obejmuje 265 numerów magazynu i ponad 15 tys. stron w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i niemieckiej). W poszczególnych numerach można znaleźć relacje z koncertów i festiwali, recenzje albumów, książek, eseje i wywiady z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi. Prezentowane w archiwum materiały są "nieocenioną wartość dla badaczy historii jazzu, krytyków, dziennikarzy i fanów" - przekonuje redaktor naczelny "Jazz Forum", Paweł Brodowski.
Magazyn "Jazz Forum" ukazuje się od 1965 roku. Dziś jest najstarszym i jednocześnie jedynym magazynem w Polsce poświęconym muzyce jazzowej. Przez pierwsze piętnaście lat działalności pod kierownictwem Jana Byrczka, a przez następne trzydzieści prowadzony przez Brodowskiego, magazyn nawiązywał współpracę z krytykami i znawcami z zagranicy. "To było niesamowite! U nas pisało się o jazzie spoza żelaznej kurtyny!" - powiedział PAP Brodowski. Za oprawę graficzną pisma przez lata odpowiadał ceniony malarz Rafał Olbiński, a wśród autorów tekstów jest Roman Waschko, Mateusz Święcicki, Jan Ptaszyn-Wróblewski i "wszyscy najwybitniejsi krytycy, którzy reprezentowali polski jazz w tamtym czasie" - jak powiedział PAP Brodowski.
"Trudno to sobie dziś wyobrazić, ale kiedyś +Jazz Forum+ to było jedyne dostępne źródło informacji dla ludzi, którzy interesowali się jazzem. Dziś jest internet, to zupełnie inna sytuacja. - powiedział redaktor naczelny - Digitalizacja zbiorów jest czymś niezwykle wygodnym dla wszystkich, którzy potrzebują materiałów do pracy w obrębie jazzu, a mają trudności z ich znalezieniem. To nieoceniona skarbnica."
Z okazji uruchomienia portalu w poniedziałek 21 listopada w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się spotkanie promocyjne, które poprowadzi redaktor naczelny "Jazz Forum" Paweł Brodowski. Podczas imprezy wystąpi zespół Atom String Quartet (Dawid Lubowicz - skrzypce, Mateusz Smoczyński - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela).
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.