Najnowszy GN: przeboje operowe na CD

Spacerem przez operę [Szymon Babuchowski] „Gość Niedzielny” przygotował dla Czytelników noworoczny prezent – najpiękniejsze przeboje operowe. Najnowszy numer zawiera dodatek specjalny – płytę ze znanymi i lubianymi melodiami operowymi, m.in. „Marsz triumfalny” z opery „Aida”, aria torreadora z opery „Carmen”, uwertura z opery „Wilhelm Tell”. Poza tym w numerze:

 

Orszak polski [Jacek Dziedzina]

Orszak Trzech Króli, który w tym roku przejdzie przez ponad 20 polskich miast, jest marszem, gdzie nikt nikomu nie wygraża, ani niczego się nie domaga. Jest to okazja do wspólnego, rodzinnego świętowania i dzielenia się wiarą. Jasełka zorganizowane początkowo w warszawskiej szkole „Żagle”, przerodziły się w radosny pochód na ulicach miasta ze wspólnym kolędowaniem i odgrywaniem scen związanych z narodzeniem Jezusa. „Zbyt dobry pomysł, zbyt ważne święto i zbyt wielu fantastycznych ludzi, by cisnąć się w katakumbach” – stwierdza Jacek Dziedzina.

 

Klucz do soboru [ks. Tomasz Jaklewicz]

„Rabini opowiadają, że Bóg zostawił cały worek kluczy i człowiek musi znaleźć ten właściwy, aby mógł otworzyć Torę. My dziś jesteśmy w analogicznej sytuacji, mamy worek kluczy pochodzących z różnych środowisk kościelnych, teologicznych. Musimy znaleźć ten, który pozwoli nam odczytać sobór, z założenia mający wywołać nową wiosnę Kościoła” – uważa ks. dr Skrzypczak. Sobór Watykański II ma wielu krytyków. Jedni twierdzą, że poszedł za daleko i zaszkodził Kościołowi. Inni – że był potrzebnym przełomem, lecz zatrzymał się w połowie drogi. Powinniśmy jednak pamiętać, że Jan Paweł II nazwał Sobór Watykański II „wydarzeniem opatrznościowym” i „pewną busolą” na nowe stulecie.

 

 

Spacerem przez operę [Szymon Babuchowski]

„Gość Niedzielny” przygotował dla Czytelników noworoczny prezent – najpiękniejsze przeboje operowe. Najnowszy numer zawiera dodatek specjalny – płytę ze znanymi i lubianymi melodiami operowymi, m.in. „Marsz triumfalny” z opery „Aida”, aria torreadora z opery „Carmen”, uwertura z opery „Wilhelm Tell”. Jednak nie zawsze znajomość muzyki wiąże się z wiedzą na temat pochodzenia i treści konkretnych arii, dlatego w „Gościu Niedzielnym” znajduje się również krótki przewodnik po zamieszczonych na płycie utworach.

 

Szkoła dla misjonarzy [Agata Puścikowska]

W Centrum Formacji Misyjnej przyszli misjonarze uczą się języków i kultury krajów, do których wyjadą na misje. Z tej szkoły dla misjonarzy co roku kilkadziesiąt nowych osób wyrusza w świat, by mówić o Jezusie. O swoich przygotowaniach opowiadają księża i siostra zakonna, którzy po zakończeniu nauki wyjadą na różne kontynenty. Odpowiadają również na pytanie, jaki powinien być misjonarz: roztropny i rozważny oraz „otwarty, cierpliwy, podchodzący z wielkim szacunkiem do swojego nowego świata”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
10°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
5°C Poniedziałek
rano
12°C Poniedziałek
dzień
wiecej »