Redemptoryści o karze dla Radia Maryja

Warszawska Prowincja Redemptorystów wydała oświadczenie w sprawie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącej ukarania nadawcy za tzw. ukrytą reklamę w Radiu Maryja. Podajemy tekst oświadczenia:

"Oświadczenie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów – nadawcy Radia Maryja w sprawie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nr 4/2012 z 30 marca 2012 r. dotyczącej ukarania nadawcy za tzw. ukrytą reklamę w Radiu Maryja.

Nadawca, działając zgodnie z prawem, nie chce być traktowany ulgowo, ale też nie zgadza się na stwarzanie przez organ nadzorujący szczególnie uciążliwych warunków działalności.

Od kilku miesięcy ma miejsce ożywiony dialog w formie wymiany pism między KRRiT i nadawcą, który miał na celu ustalenie, czy działalność nadawcy rzeczywiście naruszała przepisy odnoszące się do tzw. ukrytej reklamy.

Decyzja ta jest zaskoczeniem dla nadawcy, gdyż Przewodniczący KRRiT nie rozpatrując wniosków dowodowych zgłoszonych przez pełnomocników koncesjonariusza wydał rozstrzygnięcie, co należy uznać za rażące naruszenie norm postępowania.

W uzasadnieniu decyzji nie wyjaśniono, jaki konkretnie skutek reklamowy nastąpił w efekcie wyemitowania przedmiotowych przekazów. Samo stwierdzenie, że skutek taki jest „oczywisty”, nie spełnia nawet minimalnych standardów wydawania rozstrzygnięć administracyjnych w demokratycznym państwie prawnym. Nadawca odwoła się od tej decyzji.

O. Piotr Chyła CSsR

rzecznik prasowy Prowincji"

«« | « | 1 | » | »»
 • fred
  04.04.2012 15:10
  Wiadomo, że ta kara to czysta prowokacja rządzacych. Ponad 2 miliony podpisów za TV Trwam, masowe demonstracje poparcia w wielu miastach i najgorsze to Radio Maryja mówi prawdę i nie chce słuchać dyspozycji z centrali jak to czynią wszyscy inni. To jest nie do zaakceptowania.Dziś tylko popkultura.
 • czytelnik
  04.04.2012 21:22
  Każdy rozumie co chce i nie rozróżnia reklamy od informacji.
  Informacja to słowa stwierdzające fakty:
  kupujecie dziennik, więc on utrzymuje się dzięki wam.
  Tak istotnie jest, kupujemy i dziennik się dzięki temu utrzymuje.Chcemy wiedzieć jako słuchacze, czy faktycznie tak jest.Odpowiedź na nasze pytanie otrzymujemy.I tak ma być.
  Z reklamą jest zgoła inaczej. W niej stosuje się zachęty, promocje i nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany, to nawet przerywa się program właściwy, by wydzielony blok reklamowy nadać.Reklam nie chcemy, ale nikt nas o zdanie nie pyta.Bzdurne reklamy podpasek i papieru toaletowego jakoś prawie nikogo z nadawców publicznych nie wstrzymują.Żenada!
 • piotrp
  05.04.2012 11:12
  " Chrystus prawdziwie zmartwychwstał trzeciego dnia, więc nie jest próżna nasza wiara".

  Redakcji "Gościa Niedzielnego", a także wszystkim Państwu życzę zdrowych, rodzinnych i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Niech radość płynąca z pustego grobu Zwycięzcy śmierci i szatana, napełnia nasze serca. Niech nas prowadzi Światło Zmartwychwstania. piotrp
 • Czytelnik
  08.04.2012 14:44
  Niech Chrystus Zmartwychwstały wyjaśnia nam rzeczywistość,w której często błądzimy, jak dziecko we mgle. Dwaj uczniowie-uciekinierzy do Emaus szczerze rozmawiali ze Współwędrującym, serdecznie Go zachęcając do skorzystania z bezpiecznego noclegu w ich towarzystwie.Pan Jezus zobaczywszy ich dobre chęci,ale i nieporadność, pouczył ich,a potem prędko dał im się poznać na łamaniu chleba!
  Życzę więc internautom, by szczerze szukając dobra Kościoła i jedynego tak prężnie działającego katolickiego radia w Polsce, zawsze pytali Chrystusa o radę i pilnie wsłuchiwali się w Jego odpowiedź.
  Chrystus prawdziwie jest zmartwychwstały wśród nas, radujmy się Nim!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  17°C Środa
  wieczór
  15°C Czwartek
  noc
  13°C Czwartek
  rano
  12°C Czwartek
  dzień
  wiecej »