Msze za Francję

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi grupa księży promuje ruch „Mszy św. za Francję”.

Akcja wspierana przez biskupa Tarbes i Lourdes, Nicolasa Brouwet, oraz opata Solesmes, Phillipe’a Dupont, prowadzona jest przez duchownych z różnych wspólnot: m.in. Wspólnoty Emmanuel, Bractwa św. Piotra oraz pojedynczych diecezji. „Jedynym celem inicjatywy jest zjednoczenie wszystkich, którzy chcą modlić się za swój kraj, za obecnych i przyszłych rządzących”, deklarują organizatorzy, odcinając się jednocześnie od powiązań z którąkolwiek z opcji politycznych. Chcą w ten sposób pokazać, że katolicy są obywatelami, którzy interesują się życiem publicznym swojego kraju, oraz przypomnieć, że kryzys, jaki trapi Francję, jest przede wszystkim kryzysem wiary.
„Są takie zagadnienia, jak przyjmowanie imigrantów czy eutanazja, które nigdy dotąd nie były tak ważne, jak teraz”, mówi ks. Pierre Amar z diecezji Versailles. Kryzys ekonomiczny leży w centrum jego intencji eucharystycznych.

W kościele Trójcy Przenajświętszej w Paryżu zorganizowano „wigilię modlitwy”, podczas której rektor sanktuarium w Paray-le-Monial, ks. Bernard Peyrous, opowiadał o największych francuskich świętych. „Przede wszystkim chcieliśmy wyrazić wdzięczność Bogu za to, że żyjemy w tak wspaniałym kraju. Chcieliśmy zorganizować wieczór radości, a nie wieczór lamentacji”, mówił Aubry Pierens, organizator wigilii.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • janek344
  05.04.2012 11:22
  Piękna inicjatywa :modlić się za ojczyznę, za obecnych i przyszłych rządzących. Niestety w Polsce jest inaczej. Wzywa się do modlitw PRZECIWKO Polakom, którzy rządzą krajem . Wzywa się jeżeli nawet nie zawsze wprost ,to w domyśle. Modlitwa o zniszczenie ludzi rządzących krajem staje się w ten sposób antymodlitwą i zgorszeniem. Chrystus kazał nam modlić się "aby wszyscy byli jedno".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -4°C Poniedziałek
  rano
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  wiecej »