Zmiana za sterami PKP SA

Jakub Karnowski został prezesem PKP SA - poinformował w czwartek minister transportu Sławomir Nowak. Wiceprezesami zostali dotychczasowa prezes Maria Wasiak oraz Piotr Ciżkowicz.

Dziś po spotkaniu rady nadzorczej Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy zdecydowało o zmianie władz w spółce PKP SA - powiedział dziennikarzom Nowak.

Nowak podkreślił, że Karnowski ma wielkie doświadczenie w zarządzaniu finansami, które będzie bardzo ważne w tej spółce.

"Jestem przekonany, że zmniejszony zarząd do trzech osób z takimi kompetencjami, które te trzy osoby reprezentują, będzie idealna syntezą doświadczenia nowej jakości w zarządzaniu, wprowadzenia porządków korporacyjnych w spółkach PKP SA" - powiedział.

Podkreślił, że od nowego zarządu oczekuje realizacji czterech najważniejszych projektów, które dotyczą m.in. zakupu nowego taboru, rewitalizacji.

Do tej pory w zarządzie PKP SA zasiadały cztery osoby: prezes Maria Wasiak, dyrektor finansowy Paweł Pieśniewski, dyrektor nadzoru właścicielskiego Paweł Olczyk oraz dyrektor zarządzania nieruchomościami Romuald Bosakowski.

Nowak przedstawił swoje propozycje zmian w zarządzie PKP SA radzie nadzorczej tej spółki w czwartek przed południem.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • cloud
  11.04.2012 23:15
  No! zobaczymy co Sławek Nowak wymyśli. transport to trudny resort więc pr-owe posunięcia mogą nie wystarczyć jeśli nie będzie widać efektów. Pierwsze sygnały, że po kumotersku sprawa załatwiona nie wróżą najlepiej. Na publi.pl jest wiele artykułów o zmianie zarządu w PKP.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  -5°C Wtorek
  rano
  wiecej »