Po co tam cierpisz?

Ks. Robert Skrzypczak: Ktoś dał się ukrzyżować z miłości do nas i nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie wobec tego faktu (...).

Ale można byłoby zbliżyć się dzisiaj do Chrystusa z takim samym sarkazmem, z jakim zbliżali się do Chrystusa wtedy ludzie na Golgocie, którzy drwili sobie i mówili: Po co to? Po co tam cierpisz? Komu to służy? Zobacz, chcą Cię wywalić ze wszystkich miejsc: ze szpitali chcą Cię wywalić, chcą Cię wywalić z urzędów, chcą Cię wywalić z parlamentu. Komu to się przyda? Umieraj sobie jak chcesz. Ludzie mają inne sprawy.

Jednak my, chrześcijanie, tego dnia konfrontujemy się z krzyżem. I będziemy robić rzecz niesłychaną: będziemy się do krzyża zbliżać, będziemy krzyż dotykać, będziemy go całować.

Więcej filmów na stronie razem.tv

«« | « | 1 | » | »»
 • Moria
  06.04.2012 11:50
  Księże Robercie - niech ksiądz nadal służy nam charyzmatem mądrości słowa. Wydaje mi się, że ksiądz ma taki dar. Pozdrawiam i dziękuję
 • Obserwator.
  06.04.2012 22:39
  Powinny zniknąć krzyże z wszystkich instytucji publicznych. To że krzyż tam wisi nic pojedyńczemy człowiekowi nie daje. Wręcz jest tam często pośrednio bezszczeszczony. Grzechy w tych budynkach są nagmine czy to urząd, czy parlament czy nawet szpital. Każdy kto wierzy ma przy sobie coś co symbolizuje jego chrześcijaństwo. Czy krzyżyk na łańcuszku, czy święty obrazek w prtfelu itp. Bo symbol krzyża nie powinnien być herbem budynku, tylko sercem człowieka. Dla mnie,jako bardzo wierzącego katolika to jest mi wstyd że krzyż wisi np. w parlamencie. Bo to na pewno nie jest dom Boży, i święci tam nie pracują. W urzędach też nie powoduje że urzędnicy lepiej traktują drugiego człowieka. Uważam że efekt krzyża wszechobecnego stwarza odwrotny efekt od zamierzonego. Staje się zbyt pospolity a co za tym idzie przestaje być dla człowieka czymś wyjątkowym. Staje się czymś zwyczajnym. Tak oczywistym, że zapominamy o jego wyjątkowości. Krzyż jest świętością. A świętość nie powinna być wystawiana gdzie popadnie. Powinna być z należytym szacunkiem celebrowana i otaczana czcią. Czy krzyż w urzędach czy parlamencie jest tą czcią otaczany. Jak ktoś tak uważa, to dla mnie jest to przerażające. Krzyż to nie mebel. Nie upychajmy go gdzie tylko nam się podoba. Bo tym samym go bezcześcimy. Zabierzmy krzyż z wszystkich budynków użyteczności publicznej. Spowodujmy że nie będzie wszech obecny. A wtedy ludzie zaczną go sami szukać. I jak go znajdą to naprawdę poczują jak bardzo jest wyjątkowy i dla nich ważny.
 • Eterno Vagabundo
  08.04.2012 12:54

  Gdyby Chrystus zszedł z Krzyża,
  To postawa taka,
  Byłaby posturą:
  Kpa, maga cwaniaka.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  6°C Środa
  rano
  7°C Środa
  dzień
  7°C Środa
  wieczór
  6°C Czwartek
  noc
  wiecej »