Niedziela Bożego Miłosierdzia w Hiszpanii

Niedziela Bożego Miłosierdzia w Hiszpanii naznaczona jest w tym roku szczególnie postacią bł. Jana Pawła II.

W wielu katedrach i parafiach zostały zorganizowane specjalne czuwania i Msze, aby uczcić Boże Miłosierdzie. Główne obchody odbyły się w katedrze Almudena w Madrycie.

Uroczystą Mszę, której przewodniczył kard. Antonio María Rouco Varela, poprzedziła koronka do Bożego Miłosierdzia. Katedrę szczelnie wypełnili nie tylko Hiszpanie, ale także przedstawiciele innych narodowości, w tym także Polacy. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter: od dzisiaj zostanie wystawiona na stałe w madryckiej katedrze relikwia bł. Jana Pawła II. Ampułkę z krwią Papieża Polaka podarował kard. Stanisław Dziwisz podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w stolicy Hiszpanii. Ich znaczenie dla Kościoła przypomniał w homilii kard. Rouco Varela. Wezwał wszystkich, a szczególnie młodzież, do wcielania w życie nauczania zarówno Jana Pawła II, jak Benedykta XVI.

Kolejna relikwia Jana Pawła II trafiła do miejscowości San Juan del Puerto, w regionie Huelvy. Jest to szkaplerz, który nosił błogosławiony Papież jako znak szczególnego oddania się Matce Bożej. Zostanie zawieszony na obrazie Matki Bożej z Góry Karmel, patronki miejscowości. Szkaplerz jest darem kard. Dziwisza, a przywiózł go z Krakowa ks. Wiesław Marek Susz, proboszcz w Palos de la Frontera.

Z kolei na Teneryfie w miejscowości La Laguna bp Bernardo Álvarez Alfonso odsłonił pomnik Jana Pawła II. Wykonany w brązie przedstawia Papieża w ornacie, błogosławiącego chłopca i dziewczynkę, którzy są ubrani w tradycyjne stroje z Wysp Kanaryjskich. Autorem pomnika jest artysta Czesław Dźwigaj.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
20°C Poniedziałek
rano
30°C Poniedziałek
dzień
31°C Poniedziałek
wieczór
25°C Wtorek
noc
wiecej »