Dziś zaczyna się wielkie święto w sanktuarium Szczyrkowskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów.
3 maja przez cały dzień odprawiane będą Msze i godzinki ku czci Matki Bożej Kulminacyjnym momentem trzeciomajowych uroczystości będzie suma odpustowa na placu przed sanktuarium o godzinie 11.30 pod przewodnictwem wikariusza prowincjała inspektorii krakowskiej salezjanów, ks. Adama Paszka SDB.
Oprawę muzyczna liturgii zapewni m.in. chór sanktuarium i orkiestra dęta z Brennej.
Podczas uroczystości ku czci Królowej Beskidów na placu przed sanktuarium otwarta zostanie okolicznościowa wystawa z okazji 20-lecia bielskiej edycji tygodnika katolickiego "Gość Niedzielny" oraz 20. rocznicy powstania diecezji bielsko-żywieckiej. Przeprowadzona zostanie także akcja Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa.
Szczyrkowskie sanktuarium na Górce powstało w miejscu, w którym 25 lipca 1894 r. 12-letnia Julianna Pezda zobaczyła po raz pierwszy Matkę Bożą. Udokumentowana tradycja podaje, że od tego dnia Matka Najświętsza ukazywała się tu przez kilka miesięcy. Widzenia były udziałem trzech kilkunastoletnich dziewczynek. Matka Boska objawiła się dzieciom, zachęcając je do odmawiania godzinek oraz modlitwy Anioł Pański. Obiecała również, że w miejscu objawień pojawi się źródełko o cudownych właściwościach i nakazała wybudowanie klasztoru w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego.
21 września 2008 r. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz ukoronował cudowny obraz Matki Bożej Królowej Beskidów. Parę złotych koron dla obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem – poświęconych przez Benedykta XVI – wykonano z wotów przynoszonych przez pielgrzymów jako dary wdzięczności za łaski i cuda.
Od pewnego czasu sanktuarium nazywane jest też „Szczyrkowską Górą Błogosławieństw” gdyż pracujący tu kapłani regularnie błogosławią małżeństwa, matki oczekujące potomstwa, dzieci, chorych i osoby uzależnione.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.