Rozpoczynające się w piątek igrzyska w Londynie mogą przynieść rekordowe przychody Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl). Wstępne szacunki wskazują, że zysk netto osiągnie 3,7 miliarda dolarów.
Chodzi o realny zarobek, po odliczeniu wszystkich kosztów działalności MKOl i organizacji tych dwóch imprez, z sumy uzyskanej z opłat za prawa do transmisji telewizyjnych, wpływów sponsorów i środków pochodzących ze sprzedaży gadżetów i okolicznościowych wydawnictw.
Przychody liczone w przedziale czteroletnim, czyli z uwzględnieniem zimowej olimpiady w Vancouver (2010), osiągnąć mają kwotę przekraczającą 6,5 miliarda dolarów. Poprzedni analogiczny okres rozliczeniowy - zawierający zimowe igrzyska w Turynie (2006) i letnie w Pekinie (2008) - przyniósł 5,45 miliarda dolarów.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.