Fundacja Mamy i Taty przygotowuje kolejną kampanię. Tym razem ma ona być zachętą, skierowaną głównie do rodzin z jednym dzieckiem, by rozważyły powiększenie rodziny.
Od czerwca 2011 r., kiedy to ruszyła kampania "Rozwód? Przemyśl to", liczba rozwodów w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła do poziomu 61,1 tys., wynika ze statystyk GUS (najniższy poziom od 2004 roku). W tym czasie strony internetowe kampanii, po wpisaniu w wyszukiwarce haseł związanych z rozwodem, wyświetliło ponad 20 tysięcy osób - informuje Fundacja Mamy i Taty.
W zeszłym tygodniu kampania "Rozwód? Przemyśl to" została nominowana, jako jedyna, w kategorii Pro Bono do najbardziej prestiżowej nagrody branży reklamowej EFFIE Awards 2012. Nagradzane w tym konkursie są kampanie o najwyższej skuteczności.
Teraz Fundacja planuje kolejną kampanię, w związku z faktem, że Polska jest obecnie krajem o jednym z najniższych wskaźników dzietności na świecie.
Badania wskazują, że mimo deklarowanej chęci posiadania dziecka młodzi Polacy widzą obecnie więcej barier (materialnych, emocjonalnych, społecznych, kulturowych) niż korzyści wynikających z rodzicielstwa i odkładają na nieokreśloną przyszłość ewentualną decyzję w tej sprawie. Jeśli w ciągu najbliższych 3-5 lat, kobiety urodzone w wyżu demograficznym lat osiemdziesiątych nie podejmą decyzji o dziecku, możliwość zmiany katastrofalnych trendów demograficznych stanie się coraz mniej prawdopodobna, uwrażliwia Fundacja.
Dlatego Fundacja Mamy i Taty przygotowuje kampanię, która ma być zachętą, skierowaną głównie do rodzin z jednym dzieckiem, by rozważyły powiększenie rodziny.
"Chcemy przypomnieć rodzicom, że dla dzieci często dużo ważniejszą niż potrzeby materialne jest potrzeba posiadania rodzeństwa. Mamy gotowe scenariusze dwóch 15 sekundowych spotów telewizyjnych i chcemy jak najszybciej przystąpić do ich produkcji".
Zamiarem Fundacji, jest, aby kampania rozpoczęła się jeszcze przed okresem świątecznym.
Szczegóły na: http://www.mamaitata.org.pl/
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.