Trwają przygotowania do ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie wpisuje się w rozpoczynający się 11 października Rok Wiary w Kościele katolickim.
W ramach wydarzenia zaplanowano m. in. wspólne modlitwy za miasto, dzielenie się świadectwami, głoszenie Dobrej Nowiny, koncerty. Ewangelizacja Krakowa w pierwszych dwóch dniach (19 i 20 października) odbywać się będzie na stadionie Cracovii. Natomiast zwieńczeniem tego wydarzenia będzie Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, którą zaplanowano na 21 października. Będzie to nabożeństwo z posłaniem do ewangelizacji w środowiskach pracy, nauki i zamieszkania.
„Celem październikowej ewangelizacji Krakowa jest świadectwo Kościoła, czyli osób, które wierzą, wobec tych, które utraciły swoją wiarę. Wezmą w nim udział zarówno osoby aktywne w Kościele, przedstawiciele różnych ruchów, grup i wspólnot, ale też do osoby, które utraciły wiarę” - powiedział KAI Andrzej Lewek, członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji oraz szef diakonii informacji i mediów. „Wierzymy, że nikt nie odejdzie bez wielkiego doświadczenia, bez odbudowania swojej wiary” - dodał.
Hasłem wydarzenia jest „Bliżej, mocniej, więcej”. Zdaniem Andrzeja Lewka ukazuje ono, co jest pozytywnego w życiu człowieka, czyli pragnienie bycia bliżej Boga. „Chcemy być Bliżej Jezusa, doświadczyć Mocniej Jego obecności i zaczerpnięcia Więcej życiodajnej wody ze zdrojów zbawienia” - wyjaśnia.
„To spotkanie może dla każdego z nas oznaczać nowy początek Historii, którą – być może – uznaliśmy już za bezpowrotnie zamkniętą, albo takiej, której tak naprawdę nigdy nie mieliśmy jeszcze odwagi zacząć w sposób wolny i odważny” - napisał w zaproszeniu bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. „Każdemu mówię: Przyjdź! Nawet jeśli nie odnajdujesz w sobie wiary. Pozwól, by Jezus mógł Ci pokazać swoje przebite dłonie i powiedzieć „Pokój Wam!” - podkreślił.
Do współpracy w przygotowaniu ewangelizacji Krakowa zaproszone zostały ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie, działające na terenie archidiecezji krakowskiej. Obecnie w prace organizacyjne włączonych jest ponad pięćdziesiąt różnych wspólnot, które zaangażowały się w wybrane przez siebie diakonie.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.