Wysłannicy Wspólnoty z Taizé zdobywają Rzym, jego kolejne parafie, przygotowując doroczne spotkanie europejskiej młodzieży. Tym razem odbędzie się ono właśnie w Wiecznym Mieście.
W skład ekipy przygotowawczej wchodzą zarówno bracia, jak i młodzi wolontariusze. Codziennie spotykają się na modlitwie, zazwyczaj w Bazylice św. Jana na Lateranie. Wieczorem animują czuwania modlitewne w różnych parafiach i wspólnotach, które będą gościć uczestników dorocznej pielgrzymki zaufania. W ubiegłą niedzielę byli na przykład u rzymskich metodystów. W ostatnich dniach włączyli się w obchody 50. rocznicy Soboru i inaugurację Roku Wiary.
W Rzymie przebywa też przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois, który jako gość specjalny bierze udział w Synodzie Biskupów. Dzieli się na nim doświadczeniami wspólnoty na polu ewangelizacji pośród młodych.
„Jeśli młodzi ludzie widzą, że między nami panuje prawdziwa komunia i przyjaźń, ich serca się otwierają. Pytają o Chrystusa. W naszych liturgiach jest miejsce na ciszę i adorację. Jeśli w liturgii brak ciszy i adoracji, jeśli wciąż tylko coś się wyjaśnia, młodzi ludzie nie czują się w tym dobrze. Musimy powrócić do istoty wiary, tak istotnych prawd, jak zmartwychwstanie Chrystusa i Trójca, abyśmy mogli głębiej je przeżywać i wyjaśniać je innym. Musimy też modlić się w taki sposób, aby ta modlitwa przemawiała do współczesnego człowieka, a zarazem wyrażała Tradycję Kościoła” – powiedział przeor Wspólnoty z Taizé.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.