Kard. Dziwisz do Włochów: „Buonasera! Grazie!”

W tym roku pod „oknem papieskim” przy Franciszkańskiej w Krakowie stanęła choinka z Włoch. W sobotę wieczorem kard. Stanisław Dziwisz wraz z dziećmi zaświecił na niej światełka.

21 metrowy świerk z Przełęczy Cereda (1400 m. n.p.m.) to dar Stowarzyszenia Rzemieślników i Małych Przedsiębiorstw z Prowincji Trydent. Włosi dodatkowo przywieźli ze sobą 500 paczek żywnościowych, które zostaną przekazane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej rodzinom w potrzebie.

Włoska choinka w rodzinnym mieście bł. Jana Pawła II to wyraz wdzięczności mieszkańców Trydentu wobec papieża za wybranie ich regionu na miejsce odpoczynku w czasie pontyfikatu, a także podziękowanie za wprowadzenie 30 lat temu zwyczaju stawiania choinki na Placu św. Piotra w Rzymie.

Wszystkie dzieci, które przyszły pod „okno papieskie” w sobotnie późne popołudnie również otrzymały prezenty od św. Mikołaja.

Kard. Stanisław Dziwisz udzielił dzieciom ekspresowych korepetycji z języka włoskiego, tak, że nawet najmłodsi mogli wykrzyczeć w kierunku dobrodziejów: „Buonasera! Grazie!”.

Samorządowiec z Włoch Claudio Lucia powiedział, że to wielki zaszczyt dla prowincji trydenckiej zapalić choinkę w Krakowie. Życzył wszystkim zgromadzonym na franciszkańskim skwerze, aby światło tej choinki „weszło do wszystkich rodzin na świecie i przyniosło radość i pokój, zwłaszcza dzieciom”. „Niech żyje Boże Narodzenie” – zakończył. Po czym podszedł do świerku i zawiesił na nim bombkę.

Metropolita krakowski zgromadzonym maluchom życzył, aby te święta były dla nich piękne. „Życzę, aby codziennie rano, po przebudzeniu mama i tata was całowali. Życzę wam abyście zawsze dobrze żyły ze swoimi braćmi i siostrami i nie biły się. Abyście zdrowe były, dobrze się uczyły. Życzę wam, abyście w domach się modliły” - winszował.

Tegoroczne spotkanie pod „papieskim oknem” poprowadzili: Maja Barełkowska-Cyrwus i Piotr Cyrwus. A na scenie wystąpili: „Mali Miętusianie”, kapela góralska z Bukowiny Tatrzańskiej, schola dziecięca z parafii bł. Jana Pawła II z Nowego Targu, zespół muzyczny „O. Łukasz Buksa Band” oraz zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Organizatorzy: Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Associazione Artigiani e Piccole Imprese della Provincia di Trento (Stowarzyszenie Rzemieślników i Małych Przedsiębiorstw w Prowincji Trydent) oraz Fundacja Bukovina otrzymali od Kardynała kaganki ze światłem z Betlejem, które przynieśli harcerze.

To szósta „Choinka pod Oknem Papieskim” w Krakowie. Inicjatywa nawiązuje do tradycji stawiania świątecznych drzewek Janowi Pawłowi II w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
5°C Poniedziałek
noc
3°C Poniedziałek
rano
5°C Poniedziałek
dzień
6°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »