"Kościół w Polsce jest atakowany. Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - stwierdza bp Tadeusz Pieronek w rozmowie z "Newsweekiem".
Biskup przyznaje, że nie lubi "dworskości swojego urzędu", którą skażone jest całe duchowieństwo, również na parafiach. Zauważa on, że ludzie pełniący funkcje w Kościele nie powinni się izolować, zwłaszcza w kwestiach decyzyjnych. Bp Pieronek uważa, że TV Trwam powinna starać się o miejsce na multipleks na takich samych zasadach jak inni nadawcy. Jego zdaniem, o. Rydzyk "może sobie mówić co chce", ale biskupi nie powinni chcieć rozmawiać z rządem w sprawie koncesji przed zakończeniem konkursu, bo jest to "nacisk, który nie powinien mieć miejsca". Jak czytamy, w swojej działalności o. Rydzyk działa według swoich zasad, pomimo funkcjonowania Komisji Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.
"Ateiści rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho" - zauważa biskup. Przyznaje on, że ataki na krzyż, są atakami na religię chrześcijańską i jest on przeciwny zakazom wieszania krzyża. Bp Pieronek wyjaśnia, że nie możemy milczeć o atakowaniu Kościoła, jeżeli w zeszłym roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona. Jak czytamy, w mediach wybierane są specjalne tematy takie jak np. pedofilia w których wyciąga się jednostkowe przypadki, co służący do atakowania chrześcijaństwa.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.