Rada Stała Episkopatu: W życiu społecznym za wiele partykularnych interesów

W życiu społecznym zbyt często mamy do czynienia z korupcją, patrzeniem przez pryzmat partykularnych interesów na sprawy społeczne – piszą członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski w komunikacie, który zostanie odczytany w kościołach 2 września. Biskupi piszą, że “z bólem przyjęli” zawetowanie przez prezydenta ustawy o dodatku rodzinnym i odrzucenie przez Sejm zakazu handlu w niedzielę. Wzywają też

W komunikacie czytamy m. in.:

Bieda ludzka w naszej Ojczyźnie ma różne oblicza: wzrasta bezrobocie, poszerza się krąg osób dotkniętych niezawinionym ubóstwem. Nadal trudna jest walka o bezpieczeństwo w naszym kraju. W życiu społecznym zbyt często mamy do czynienia z korupcją, patrzeniem przez pryzmat partykularnych interesów na sprawy społeczne. Na te negatywne zjawiska zwracaliśmy już uwagę w naszych listach pasterskich w grudniu ubiegłego roku i w marcu bieżącego roku. W tym kontekście z bólem przyjęliśmy fakt zawetowania przez Prezydenta RP ustawy zmierzającej do poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin. Z niepokojem przyjęliśmy również decyzję Sejmu odrzucającą ograniczenie handlu w niedzielę.

Nadchodzące wybory są okazją do tego, aby powierzyć troskę o naszą Ojczyznę osobom, które nie tylko obiecują, ale będą rzeczywiście w stanie wziąć na siebie ciężar rozwiązywania nabrzmiałych problemów. Nasz kraj potrzebuje polityków, którzy będą potrafili kontynuować rozpoczęte przemiany społeczno-gospodarcze.

Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach. Wyboru każdy musi dokonać sam, zgodnie ze swoim sumieniem. Kościół nie będzie wskazywał na jakie ugrupowanie głosować, zachęca jednak, aby wybierać tych ludzi i te partie, które w życiu

społecznym kierują się zasadami etyki chrześcijańskiej, broniąc m.in. życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, troszczą się o dobro rodziny, zwłaszcza wielodzietnej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
4°C Wtorek
rano
7°C Wtorek
dzień
8°C Wtorek
wieczór
6°C Środa
noc
wiecej »