![][1]Wysłannicy watykańscy spotkali się z przedstawicielami władz bułgarskich, aby ustalić trasę papieskiej pielgrzymki do Bułgarii planowanej na maj br. Ustalono, że Jan Paweł II podczas swego pobytu w tym kraju w dniach 23-25 maja odwiedzi Sofię i Płowdiw oraz narodowe sanktuarium tego narodu - Klasztor Rylski. [1]: zdjecia/bulgaria1.gif
Wysłannicy watykańscy spotkali się z przedstawicielami władz bułgarskich, aby ustalić trasę papieskiej pielgrzymki do Bułgarii planowanej na maj br. Ustalono, że Jan Paweł II podczas swego pobytu w tym kraju w dniach 23-25 maja odwiedzi Sofię i Płowdiw oraz narodowe sanktuarium tego narodu - Klasztor Rylski.
Wysłannicy papiescy spotkali się obecnie z patriarchą Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego (BKP) Maksymem, członkami Świętego Synodu i premierem Symeonem Sakskoburggotskim.
Według źródeł watykańskich Ojciec Święty wyraził pragnienie uczestniczenia w nabożeństwie prawosławnym (molebnie) i obrzędzie święcenia wody, które odbędą się 24 maja, w święto św. Cyryla i Metodego, w katedrze św. Aleksandra Newskiego w Sofii. Pragnie też odwiedzić patriarchę Maksyma i Święty Synod, nawiedzić Klasztor Rylski, założony przez patrona Bułgarii św. Iwana z Piły w X w. Odwiedzi również Płowdiw, będący jednym z większych skupisk katolików, których jest w tym kraju ok. 100 tys.
Cztery dni po katastrofie spod gruzów wciąż wydobywane są żywe osoby.
Wczorajsza noc była pierwszą od dłuższego czasu, gdy nie było masowych nalotów.
Wiec rozpocznie się w Paryżu niedaleko siedziby niższej izby parlamentu - Zgromadzenia Narodowego.
Łączna liczba zabitych we wznowionej 18 marca izraelskiej ofensywie wynosi 1042.
Ich autor jest oskarżony o seksualne i psychiczne wykorzystywanie kobiet.
Brakuje lekarstw i miejsc, w których mogliby schronić się ludzie...