Bądźcie ludźmi świata, ale nie zeświecczonymi – powiedział Papież do uczestników kongresu Opus Dei trwającego w Watykanie. Prałatura obchodzi 100. rocznicę urodzin swego błogosławionego założyciela. Przemawiając do zgromadzonych na kongresie w Rzymie Jan Paweł II przestrzegł, aby wiary nie wyłączać z życia codziennego. - To byłoby wielce niesłuszne, gdyby zaangażowanie duchowe ograniczać do sfery
Bądźcie ludźmi świata, ale nie zeświecczonymi – powiedział Papież do uczestników kongresu Opus Dei trwającego w Watykanie. Prałatura obchodzi 100. rocznicę urodzin swego błogosławionego założyciela. Przemawiając do zgromadzonych na kongresie w Rzymie Jan Paweł II przestrzegł, aby wiary nie wyłączać z życia codziennego. - To byłoby wielce niesłuszne, gdyby zaangażowanie duchowe ograniczać do sfery prywatnej i uważać je za mało znaczące - stwierdził Ojciec Święty.
"Bądźcie ludźmi świata, ale nie bądźcie ludźmi zeświecczonymi", zacytował Papież słowa Bł. Escrivy de Balaguera, który w najbliższym czasie ma zostać ogłoszony świętym. Przypomniał, że wierni powinni się wystrzegać spłycania wymiaru duchowego w oparciu o "zeświecczoną mentalność". - Każdy ochrzczony wezwany jest do tego, by realizował sukcesję Chrystusową na terenie swojej działalności w fabryce, w biurze, czy w bibliotece – mówił Papież.
Czas najwyższy, by wszystkim w sposób przekonywujący ukazać na nowo tę wysoką miarę zwykłego życia chrześcijańskiego – podkreślił Ojciec Święty.
Urodzony 9 stycznia 1902 r. Hiszpan Escriva (z. 1975 r.), założył Opus Dei w 1928 r. Prałatura Personalna liczy obecnie według oficjalnych danych 1 763 księży i 82 443 świeckich.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.