Ponad tysiąc osób utworzyło w Warszawie, trzymając się za ręce, "łańcuch pokoju" między ambasadą izraelską i palestyńską. Byli wśród nich muzułmanie, żydzi i chrześcijanie. Razem zaapelowali o pokój. "My - polscy chrześcijanie, muzułmanie i żydzi uczestniczący w dialogu międzyreligijnym, jesteśmy zrozpaczeni z powodu rozwoju konfliktu w Ziemi Świętej" – napisali w specjalnym liście rozdawanym podc
Ponad tysiąc osób utworzyło w Warszawie, trzymając się za ręce, "łańcuch pokoju" między ambasadą izraelską i palestyńską. Byli wśród nich muzułmanie, żydzi i chrześcijanie. Razem zaapelowali o pokój. "My - polscy chrześcijanie, muzułmanie i żydzi uczestniczący w dialogu międzyreligijnym, jesteśmy zrozpaczeni z powodu rozwoju konfliktu w Ziemi Świętej" – napisali w specjalnym liście rozdawanym podczas niezwykłego spotkania.
Autorzy - wśród których znaleźli się redaktorzy naczelni katolickich pism, przedstawiciele KIK, żydzi i muzułmanie - solidaryzują się "z tymi Palestyńczykami, którzy uważają, że Izrael ma prawo do istnienia, oraz z tymi Izraelczykami, którzy uważają, że Palestyńczycy mają prawo do swojego państwa". Łączą się w modlitwie o prawo dla Izraela do życia bez terroryzmu i prawo dla Palestyńczyków do życia "bez upokarzającej obcej władzy".
Uczestnicy "Łańcucha pojednania" chcą również stworzyć specjalną stronę internetową służącą budowie pojednania poprzez zamieszczanie informacji o działaniach zmierzających do przezwyciężenia konfliktów, o rozwoju dialogu i współpracy - przede wszystkim na Bliskim Wschodzie, ale także w Polsce i innych krajach. Takie informacje już teraz można przesyłać na adres e-mailowy: fundacja@znak.com.pl.
Pod apelem podpisali się przewodniczący dwóch rad prowadzących dialog międzyreligijny: Rady Wspólnej Chrześcijan i Żydów (ks. Michał Czajkowski ze strony chrześcijańskiej i Stanisław Krajewski ze strony żydowskiej), Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów (Zdzisław Bielecki i imam Selim Chazbijewicz), redaktorzy Znaku: Stefan Wilkanowicz, Henryk Woźniakowski i Jarosław Gowin, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki, Barbara Czałczyńska i Piotr Cywiński - prezesowie KIK w Krakowie i Warszawie oraz Zbigniew Nosowski - redaktor naczelny miesięcznika "Więź".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.