Ojciec Święty Jan Paweł II po raz kolejny zapewnił o swej nieustannej modlitwie w intencji Ziemi Świętej, "skąd nie przestają docierać do nas niepokojące wiadomości i obrazy zniszczenia". Wobec tych obrazów świat nie może pozostać obojętny. W rozważaniach przed modlitwą maryjną "Regina coeli" 21 kwietnia na placu św. Piotra Ojciec Święty podkreślił, że przekazywane z Ziemi Świętej obrazy zniszczen
Ojciec Święty Jan Paweł II po raz kolejny zapewnił o swej nieustannej modlitwie w intencji Ziemi Świętej, "skąd nie przestają docierać do nas niepokojące wiadomości i obrazy zniszczenia". Wobec tych obrazów świat nie może pozostać obojętny. W rozważaniach przed modlitwą maryjną "Regina coeli" 21 kwietnia na placu św. Piotra Ojciec Święty podkreślił, że przekazywane z Ziemi Świętej obrazy zniszczenia mają siłę znacznie "większą, niż jakiekolwiek wezwania" i zmuszają do tego, by nie pozostawić niewykorzystanej żadnej możliwości, aby "ta ziemia, błogosławiona przez Boga, jak najszybciej wyszła z eskalacji nienawiści i przemocy".
Jan Paweł II zapewnił, że w sposób szczególny codziennie udaje się duchowo do Betlejem, do bazyliki Narodzenia Pańskiego, gdzie przeżył "niezapomniane chwile w czasie jubileuszowej pielgrzymki". Przypomniał, że od 20 dni bazylika i przylegające do niej budynki stały się "sceną potyczek, szantaży i wymiany oskarżeń". - Niech to miejsce i wszystkie miejsca święte jak najszybciej zostaną przywrócone modlitwie i pielgrzymom, Bogu i człowiekowi - apelował Papież. Prosił Najświętszą Maryję Pannę, by wyjednała "stronom konfliktu odwagę pokoju, a wspólnocie międzynarodowej zdecydowanie i solidarność". - Niech stanie się możliwym, aby Izraelici i Palestyńczycy uczyli się żyć razem, a Ziemia Święta niech ponownie stanie się ziemią świętości, ziemią pokoju.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.