Religia w Unii Europejskiej, pozyskiwanie funduszy unijnych, aktualne problemy w naszych rozmowach z "piętnastką" - tak różne tematy będą poruszane podczas seminarium z cyklu Małe Spotkania Europejskie. Organizuje je Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich (OCIPE) w podwarszawskiej Falenicy 25 maja. Gośćmi spotkania będą m.in. pracownicy Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Przed
Religia w Unii Europejskiej, pozyskiwanie funduszy unijnych, aktualne problemy w naszych rozmowach z "piętnastką" - tak różne tematy będą poruszane podczas seminarium z cyklu Małe Spotkania Europejskie. Organizuje je Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich (OCIPE) w podwarszawskiej Falenicy 25 maja. Gośćmi spotkania będą m.in. pracownicy Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.
Kościoły i wiara w Unii Europejskiej to pierwszy temat, który pojawi się podczas seminarium. Krótko przedstawi go na początku spotkania 25 maja o. Leszek Gęsiak SJ z OCIPE. Później przewidziana jest dyskusja. Robert Polkowski z Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej omówi pokrótce struktury UE, a Sławomir Tokarski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Społecznych UKIE, opowie o stanie rokowań Polski z Unią i o sprawach bieżących.
Na następny dzień, 26 maja zaplanowano rozmowę na temat pozyskiwania funduszy, przygotowania i zarządzania projektami unijnymi z Instytutu Biznesu w Warszawie. Później przewidziano spotkanie z min. Janem Kułakowskim na temat drogi Polski do UE. Podsumowanie seminarium jest zaplanowane na godz. 15.
Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich organizuje Małe Spotkania Europejskie, żeby dostarczać wiadomości na temat Unii, a jednocześnie uwrażliwiać na myślenie o Europie w kategoriach chrześcijańskich i rozmawiać o miejscu Kościoła w przemianach, przed którymi stoi stary kontynent.
Ojcowie jezuici zapraszają na seminarium do podwarszawskiej Falenicy, gdzie zapewniają uczestnikom seminarium dwudniowe utrzymanie i materiały informacyjne. Następne spotkania są przewidziane na 8-9 czerwca, 31sierpnia-1 września i 14-15 września. Tel.: 54-28-729, e-mail: ocipe@ocipe.org.pl.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.