Religia w Unii Europejskiej, pozyskiwanie funduszy unijnych, aktualne problemy w naszych rozmowach z "piętnastką" - tak różne tematy będą poruszane podczas seminarium z cyklu Małe Spotkania Europejskie. Organizuje je Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich (OCIPE) w podwarszawskiej Falenicy 25 maja. Gośćmi spotkania będą m.in. pracownicy Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Przed
Religia w Unii Europejskiej, pozyskiwanie funduszy unijnych, aktualne problemy w naszych rozmowach z "piętnastką" - tak różne tematy będą poruszane podczas seminarium z cyklu Małe Spotkania Europejskie. Organizuje je Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich (OCIPE) w podwarszawskiej Falenicy 25 maja. Gośćmi spotkania będą m.in. pracownicy Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.
Kościoły i wiara w Unii Europejskiej to pierwszy temat, który pojawi się podczas seminarium. Krótko przedstawi go na początku spotkania 25 maja o. Leszek Gęsiak SJ z OCIPE. Później przewidziana jest dyskusja. Robert Polkowski z Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej omówi pokrótce struktury UE, a Sławomir Tokarski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Społecznych UKIE, opowie o stanie rokowań Polski z Unią i o sprawach bieżących.
Na następny dzień, 26 maja zaplanowano rozmowę na temat pozyskiwania funduszy, przygotowania i zarządzania projektami unijnymi z Instytutu Biznesu w Warszawie. Później przewidziano spotkanie z min. Janem Kułakowskim na temat drogi Polski do UE. Podsumowanie seminarium jest zaplanowane na godz. 15.
Katolickie Biuro Informacji i Inicjatyw Europejskich organizuje Małe Spotkania Europejskie, żeby dostarczać wiadomości na temat Unii, a jednocześnie uwrażliwiać na myślenie o Europie w kategoriach chrześcijańskich i rozmawiać o miejscu Kościoła w przemianach, przed którymi stoi stary kontynent.
Ojcowie jezuici zapraszają na seminarium do podwarszawskiej Falenicy, gdzie zapewniają uczestnikom seminarium dwudniowe utrzymanie i materiały informacyjne. Następne spotkania są przewidziane na 8-9 czerwca, 31sierpnia-1 września i 14-15 września. Tel.: 54-28-729, e-mail: ocipe@ocipe.org.pl.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.