"Codziennie na świecie przybywa 2 tys. trędowatych, głównie w Afryce i Azji" - powiedział misyjnej agencji Fides dr Enzo Venza, nowy przewodniczący włoskiej organizacji pomocy trędowatym - AIFO. "Musimy być zdolni do niesienia natychmiastowej pomocy wszystkim poszkodowanym, zanim ich choroba osiągnie stadium, kiedy staje się nieuleczalna i powoduje śmierć" - oświadczył dr Venza i podkreślił,
"Codziennie na świecie przybywa 2 tys. trędowatych, głównie w Afryce i Azji" - powiedział misyjnej agencji Fides dr Enzo Venza, nowy przewodniczący włoskiej organizacji pomocy trędowatym - AIFO.
"Musimy być zdolni do niesienia natychmiastowej pomocy wszystkim poszkodowanym, zanim ich choroba osiągnie stadium, kiedy staje się nieuleczalna i powoduje śmierć" - oświadczył dr Venza i podkreślił, że "zadanie to jest coraz trudniejsze, gdyż wielu ludzi z ubogich krajów nie postrzega już trądu, jako poważnej choroby niosącej zagrożenie dla życia". "Pozostajemy przy wszystkich, którzy cierpią z powodu tej choroby, niesiemy im pomoc i miłość, których nauczył nas założyciel naszej Organizacji - Raoul Follereau" - dodał przewodniczący AIFO.
Dr Venza powiedział również, że przyjął nominację na stanowisko przewodniczącego AIFO z myślą o swoim przyjacielu, któremu trąd całkowicie uszkodził nogi. "Luis mieszka w Mozambiku, gdzie nasza organizacja pomaga chorym od 20 lat. W niektórych częściach regionu Nampula na 10 tys. zarażonych trądem, oficjalnie zarejestrowanych jest jedynie 40. Według naszych szacunków 20 proc. wszystkich chorych doznało trwałych uszkodzeń ciała i nie da się już ich wyleczyć" - powiedział doktor i dodał, że "żadne statystyki nie wyrażą tego, co widzi się w oczach trędowatego".
AIFO skupia obecnie 528 członków i kilka tysięcy włoskich ochotników. W 2001 r., dzięki finansowemu wsparciu ofiarodawców indywidualnych oraz organizacji udało się zrealizować 142 projekty pomocy trędowatym, głównie w państwach trzeciego świata - w Afryce i Azji.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.