Dziennikarka Radia Watykańskiego Roberta Gisotti skrytykowała w wydanej właśnie książce system badań telemetrycznych. Zdaniem autorki, doprowadziły one do tego, że jedynym kryterium oceny programów TV jest oglądalność. We Włoszech system badań telemetrycznych nazywany jest Auditelu. Został wprowadzony w 1984 roku przez zrzeszenie reklamodawców. W ramach systemu 5 tysięcy rodzin wyposażono w urządz
Dziennikarka Radia Watykańskiego Roberta Gisotti skrytykowała w wydanej właśnie książce system badań telemetrycznych. Zdaniem autorki, doprowadziły one do tego, że jedynym kryterium oceny programów TV jest oglądalność. We Włoszech system badań telemetrycznych nazywany jest Auditelu. Został wprowadzony w 1984 roku przez zrzeszenie reklamodawców. W ramach systemu 5 tysięcy rodzin wyposażono w urządzenie pozwalające na bieżąco śledzić, co domownicy oglądają w telewizji.
Książka wywołała ożywioną dyskusję. Autorka miała trudności z jej przygotowaniem i wydaniem. W ostateczności ukazała się nakładem Editori Riuniti, do niedawna oficjalnego wydawnictwa włoskiej partii komunistycznej. Kiedy w telewizji komercyjnej premiera Silvio Berlusconiego rozpoczęła się kolejna edycja Wielkiego Brata, Roberta Gisotti zaproponowała, by kamery telewizyjne zainstalowano również w mieszkaniach rodzin Auditelu.
Pikiety Konfederacji pod hasłem "Stop imigracji!" oraz kontrmanifestacje środowisk lewicowych.
Poinformował cytowany przez agencję Reutera ambasador USA w Turcji Tom Barrack.
USA i Unia Europejska apeluje o szybsze wydawanie licencji na zakup tych cennych surowców.
Obaj są zgodni, iż należy jak najszybciej wprowadzić nowe przepisy o asystencji osobistej.
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres stanowczo potępił czwartkowy atak armii Izraela.
Eksplodują z dużą prędkością, powodując wewnętrzne krwotoki.