Zaproszenie Papieża do Polski

Polscy kardynałowie zaprosili papieża Franciszka do odwiedzenia naszego kraju.

Papież Franciszek wymienił osobiste pozdrowienia z poszczególnymi purpuratami. Razem podeszli do niego kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz i to z konkretną propozycją dotyczącą poniekąd tego, co przed chwilą usłyszeli od Ojca Świętego.

„Podeszliśmy razem z ks. kard. Kazimierzem do Ojca Świętego, żeby mu powiedzieć, że wiadomość o jego wyborze w Polsce wywołała wielki entuzjazm – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita krakowski. – Oprócz tego zaprosiliśmy Ojca Świętego do odwiedzin naszej ojczyzny z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Nie jest jeszcze zadecydowane, czy będzie to w Polsce. Dodaliśmy, że w tym samym czasie wypada 1050 lat od chrztu Polski, więc oprócz miejsca spotkania z młodzieżą zawsze Gniezno i Poznań będą oczekiwać na jego przyjazd. Zaproszenie zostało przyjęte, powiedziałbym, z wielką życzliwością. Powiedział tylko: „A czy będę musiał mówić po polsku?”. Powiedziałem: „Ojcze Święty, wystarczy, że będziesz”. Prosił również o modlitwę na Jasnej Górze i o modlitwę w Kościele polskim za jego posługiwanie jako Piotra tych czasów. Tym chcielibyśmy podzielić się z naszymi rodakami. Podzielić i podziękować za wielką modlitwę. Zwłaszcza młodzieży, bo słyszeliśmy, że młodzież wybierała sobie kardynałów, za których się modlili. Dziękujemy za tę bliskość i modlitwę w czasie konklawe i w czasie naszego pobytu w Rzymie”.

Rzecznik Watykanu, pytany o miejsce koejnego Światowego Dnia młodzieży odpowiedział jednak wymijająco. „Nie zapadła jeszcze decyzja gdzie odbędzie się kolejny Światowy Dzień Młodzieży” – powiedział. „Z zasady miejsce kolejnego Dnia Młodzieży jest ogłaszane za zakończenie poprzedzającego go spotkania. Tak więc powinno to mieć miejsce ostatniego dnia w Rio de Janeiro – powiedział ks. Federico Lombardi. - Jeśli następne spotkanie będzie miało miejsce w Polsce możemy założyć, że papież tam pojedzie, ponieważ we wszystkich dotychczasowych Światowych Dniach Młodzieży zawsze uczestniczył papież”.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
14°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
11°C Piątek
noc
8°C Piątek
rano
wiecej »