23 kwietnia, w liturgiczne wspomnienie św. Jerzego, przypadają imieniny Jorge Mario (Jerzego Mariusza) Bergoglio - papieża Franciszka. Z tej okazji odprawi on o godz. 10.00 Mszę świętą.
W kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego, z udziałem kardynałów obecnych w Watykanie.
Dzień imienin papieża jest w Watykanie wolny od pracy. Za pontyfikatu Jana Pawła II był to 4 listopada (św. Karola Boromeusza), a za Benedykta XVI - 19 marca (św. Józefa).
Jorge Mario Bergoglio Sívori urodził się 17 grudnia 1936 r. Został ochrzczony 25 grudnia w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na terenie parafii św. Karola Boromeusza w dzielnicy Almagro. Tamtejszymi parafianami byli m.in. słynny śpiewak tang Carlos Gardel, który wcześniej należał do kościelnego chóru dziecięcego, i bł. Zefiryn Namuncurá.
Obecny proboszcz parafii, salezjanin, ks. José Repovz, opowiada, że od dnia wyboru kard. Bergoglio na papieża, wierni modlą się przy chrzcielnicy, do której przed niemal 77 laty przynieśli go rodzice: Mario José Bergoglio i Regina Sívori, aby nadać mu imiona Jorge Mario (Jerzy Mariusz). Podobnie zresztą modlił się sam kard. Bergoglio za każdym razem, gdy odwiedzał tę parafię.
W 70. rocznicę jego urodzin obok chrzcielnicy umieszczono mały obrazek z kopią aktu jego chrztu. Znajdują się na nim także imiona jego rodziców chrzestnych. Byli nimi: Francisco Sívori i Rosa Vassallo de Bergoglio. Przyszłego papieża ochrzcił salezjanin, ks. Enrique Pozzoli, który później był jego pierwszym kierownikiem duchowym.
Młody Jorge Mario miał w zwyczaju długo modlić się przed obrazem Maryi Wspomożycielki, pobłogosławionym przez św. Jana Bosko. Z bazyliki zaś często chodził do pobliskiej kaplicy św. Antoniego, w której w 1908 r. powstał klub piłkarski San Lorenzo de Almagro, którego był i nadal jest kibicem.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.