W kolejnym dniu swojej wizyty w Japonii w ramach inicjatywy „10 dni dla pokoju” kard. Peter Turkson odwiedził Nagasaki. Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” przemawiał podczas specjalnej kolacji wydanej dla tamtejszych zwierzchników religijnych.
„Pokój jest powszechny i niepodzielny: nie może być tak, że jedna część danej społeczności żyje w pokoju, a druga cierpi z powodu zepchnięcia na margines, nędzy, niesprawiedliwości czy przemocy” – przekonywał pochodzący z Ghany purpurat. Zaznaczył przy tym, że przybył do Japonii „nie jako turysta czy gość, ale jako pielgrzym”. Zwracając się do przedstawicieli różnych religii stwierdził, że współczesny człowiek wydaje się „zagubiony i zniechęcony”, łatwo więc ulega pokusie nienawiści, zapominając, że Bóg przeznaczył go do szczęścia i wolności.
Kard. Turkson przypomniał słowa Jana Pawła II z jego wizyty w Japonii w 1981 r. Papież Polak mówił wówczas o związku pokoju i przetrwania ludzkości z rozwojem i godnością człowieka. W podobnym duchu wypowiadali się inni papieże, poczynając od Jana XXIII. Również Franciszek zwraca uwagę na niszczące skutki „kultury odrzucania”, która traktuje człowieka jako przedmiot jednorazowego użytku – przypomniał kard. Turkson. Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” zachęcił też do współpracy różnych religii w wysiłkach na rzecz pokoju.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.