Radom: Radość zamieniła się w smutek

Bp Zygmunt Zimowski łączy się bólu z rodzinami pilotów, którzy zginęli dzisiaj podczas pokazów lotniczych AiR Show w Radomiu. - Radość naszego miasta zamieniła się w smutek - podkreślił ordynariusz radomski. Wszelkie pokazy i imprezy towarzyszące na Air Show zostały odwołane. Po wypadku obecni na pokazach kapelani wojskowi razem z widzami odmówili modlitwę Ojcze Nasz za ofiary wypadku.

Do tragedii doszło kilka minut przed 16.00. Kiedy doszło do wypadku na lotnisku zaległa przerażająca cisza. Tylko spiker komentujący akrobacje krzyknął. - Chryste Panie, nie mogli tego przeżyć! Niestety, miał rację. Piloci wykonywali akrobacje na samolotach Zlin, w czteroosobowym składzie. W trakcie pokazów dwa z nich zderzyły się skrzydłami, w wyniku czego jedna z maszyn spadła na ziemię. Wraki spadły do lasu na obrzeżach lotniska. Bp Zimowski na antenie Radia Plus powiedział, że łączy się w bólu i rozpaczy z rodzinami ofiar wypadku lotniczego. - Jako pasterz diecezji radomskiej wyrażam głęboki żal po tragedii i śmierci dwóch osób, modlę się za spokój ich duszy. Ogarniam modlitwą rodziny pozostające w bólu i rozpaczy. Słowa ludzkie w tym momencie nie wyrażą tego, co się stało, dlatego odwołuję się do słów do Jezusa Chrystusa: "Jam jest zmartwychwstanie i życie, kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie na wieki. Niech nadzieja chrześcijańska przeważy i da nadzieję życia wiecznego - powiedział bp Zygmunt Zimowski. Piloci, którzy zginęli w Radomiu byli członkami Grupy Akrobacyjnej "Żelazny" z Zielonej Góry. Piloci byli doświadczonymi zawodowcami. Grupa powstała w roku 2000 przy wsparciu Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i sieci sklepów, która została jej sponsorem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  22°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  25°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »