Żyła dla Królestwa Bożego

W Jarosławiu odbyła się sesja naukowa pod patronatem Sługi Bożej Anny Jenke. Spotkanie pod hasłem "Być Polakiem - to żyć Bosko i szlachetnie" z udziałem osób z całej Polski, zaangażowanych w krzewienie idei wychowawczych kandydatki na ołtarze, zorganizowało jarosławskie Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke - informuje Nasz Dziennik.

- Anna Jenke zrozumiała, co jest w życiu najważniejsze, oddając siebie Jezusowi, służąc miłością bliźnim, żyjąc dla Królestwa Bożego - mówił podczas Mszy św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej proboszcz jarosławskiej Kolegiaty ks. prałat Marian Bocho. W głęboko patriotycznej homilii ks. prof. Tadeusz Guz, kierownik Katedry Filozofii Prawa KUL, podkreślił, że polskość to bezgraniczne otwarcie na Boga. Stwierdził, że problemu polskości nie można rozpatrywać w oddzieleniu od Stwórcy. Przypomniał, że w historii Europy wiele było prób wykluczenia Polski jako Narodu z map geograficznych i politycznych świata. Zwrócił też uwagę, iż przyszłość Polski zależy od naszego posłuszeństwa Bogu. - W tym znaczeniu jakże żywe pozostają słowa Sługi Bożej Anny Jenke: "Aby moc Boża wszystkim kierowała" - podkreślił ks. prof. Guz, który podczas sesji wygłosił też wykład na temat współczesnych problemów i wyzwań: "Jak żyć Bosko i szlachetnie".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  24°C Poniedziałek
  dzień
  24°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »