"Nawrócona wiedźma"

"Nawrócona wiedźma" to tytuł wywiadu-rzeki z aktorką Patrycją Hurlak, która opowiada o swoim zaangażowaniu w czarną magię oraz nawróceniu i miłości do Jezusa. "Zakochałam się w Nim po uszy" - powiedziała podczas dzisiejszej prezentacji książki wydanej przez "Unitas" w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Patrycja Hurlak - aktorka ("Blondynka", "M jak miłość", "Klan", "Egzamin z życia", "Na wspólnej"),  reżyserka, kierowca rajdowy - wspomina, że już jako kilkuletnia dziewczynka zainteresowała się magią a im była starsza, tym bardziej złowrogie klątwy rzucała - np. na koleżankę, by złamała nogę i nie poszła na dyskotekę szkolną, czy na mężczyznę, by nie znalazł szczęścia osobistego. Jej zdaniem, dzięki magii spełniały się wszystkie jej marzenia, czuła się jak superbohaterka, aż do dnia, kiedy "zamówiła" dla siebie mężczyznę o określonych cechach. Taki mężczyzna pojawił się w jej życiu i związała się z nim, lecz szybko odkryła, że jest uzależniony od alkoholu i narkotyków, ma też bardzo wybuchowy charakter, a zerwanie z nim nie jest takie proste. Wtedy właśnie w modlitwie zapytała Boga dlaczego tak się dzieje? - Do tamtej pory nikt mi nie powiedział, że czynię źle. Jezus stał przy mnie przez ten cały czas, ale nie mógł mi pomóc, póki Go o to nie poprosiłam - mówi aktorka. Przez przypadek trafiła na spotkanie z egzorcystą i od pierwszego egzorcyzmu zaczęła zmieniać swoje życie, znalazła spokój, którego nie miała do tej pory. - Zakochałam się po uszy w Jezusie, dał mi spokój serca, którego nie mogą dać kariera i pieniądze - powiedziała aktorka.

Historię pani Patrycji poznał rok temu ks. dr Mateusz Czubak, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, szukając osób, które mogłyby się podzielić świadectwem na Dniach Młodzieży diecezji siedleckiej "Jerycho" w Pratulinie. On też namówił ks. Marka Paluszkiewicza, dyrektora Wydawnictwa, by wydać ją w formie książki i sam przeprowadził wywiad z aktorką.

Zdaniem ks. Paluszkiewicza, najmocniejszą stroną książki jest nie część mówiąca o życiu w zniewoleniu, ale opowieść o nawróceniu i relacji z Bogiem, o człowieku zakochanym z Bogu i szukającym szczęścia w Nim. Publikacja jest też formą przestrogi przed wchodzenie w relacje z szatanem.

Ks. Czubak przestrzegał w czasie spotkania z dziennikarzami przed złudzeniem, że człowiek ma jakąś władzę nad złymi duchami - w świecie duchowym jesteśmy bowiem najsłabszymi istotami. Wskazywał, że w dzisiejszym świecie jest wiele zagrożeń a ludzie są często oszukiwani i mamieni obietnicami lepszego życia. Trzeba pamiętać stale, że Bóg nigdy nie wyrzeka się człowieka, zawsze szuka go, gdy ten się zagubi. Ks. Czubak podkreślał też jak ważne jest, by ruchy i wspólnoty miały u siebie miejsce dla człowieka, który zgrzeszył i szuka pomocy. Patrycja Hurlak bowiem dość długo poszukiwała wspólnoty po swoim nawróceniu.

Wstępem książkę opatrzył biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski, który zaznaczył, że cieszy się, iż książka ukazuje się w Roku Wiary. "Świadectwo Patrycji tchnie nadzieją, że nikt i nic nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, objawionej w Chrystusie Jezusie - ani szatan, ani cierpienie, ani złamane życie, ani śmierć".

"Nawrócona wiedźma", Patrycja Hurlak w rozmowie z ks. dr. Mateuszem Czubakiem, Wydawnictwo Unitas, Siedlce 2013.

jerychomlodych Patrycja Hurlak - zaproszenie na Jerycho Młodych 21-22 czerwca 2013r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
18°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
15°C Piątek
dzień
wiecej »