Minister rozdaje na gender

Prawie pół miliona złotych wyłoży polski podatnik na kolejną transzę "szkoleń równościowych" dla urzędników administracji rządowej, zapowiada "Nasz Dziennik". Do tej pory program pochłonął już prawie 4,2 mln zł.

Przyszłoroczny projekt jest skierowany do pracowników administracji rządowej na szczeblu regionalnym. Szkoleniami objętych zostanie ok. 200 osób - pełnomocników wojewodów ds. mniejszości narodowych i etnicznych, kuratorów oświaty, pracowników wydziałów ds. cudzoziemców.

Budżet projektu, obejmujący także materiały informacyjne i konferencje, to kwota prawie pół mln zł (102 tys. euro). Na razie nie wiadomo kto poprowadzi szkolenia, bo firma zostanie wyłoniona w trybie zamówień publicznych.

Przyszłoroczny program to kontynuacja unijnego projektu "Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia", realizowanego w latach 2011-2012. Włączono w niego 85 instytucji oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, przeszkolono 550 urzędników. W ramach projektu utworzono też sieć 51 koordynatorów ds. równego traktowania. Program kosztował prawie 4,2 mln zł.

- W Polsce istnieje prawo i każdy kto czuje się poniżony, obrażony, dyskryminowany, może zgłosić ten problem do sądu. Urzędnicy jako osoby wykształcone, którym prawo nie powinno być obce, powinni sprawnie poruszać się w tym zakresie i wiedzieć co jest dyskryminacją, co prześladowaniem czy obrażaniem innych - ocenia projekt dr Bogdan Więckiewicz, socjolog z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Według niego w takim kontekście wydanie tych prawie 4,5 mln zł nie ma większego uzasadnienia, a fundusze te można by lepiej spożytkować w dziedzinie dyskryminacji, chociażby przeznaczyć na przełamywanie barier architektonicznych.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • piotr
  02.10.2013 11:09
  akurat ten projekt jest finansowany przez UE więc teza, że polski podatnik wyłoży na to pieniądze, jest raczej wątpliwa, jak już to max 15% z tego, bo tyle może wynosić max wkład własny polski.
  ja tam nic złego w takich szkoleniach nie widzę, jak się profesorowi wydaje ze wszyscy urzędnicy znają prawo i nie dyskryminują ludzi to jest raczej w błędzie, my katolicy tez często jesteśmy przez urzędników dyskryminowani tak jak inne grupy, zatem myślę ze szkolenia im nie zaszkodzą a może wpłyną pozytywnie na traktowanie ludzi przez urzędników.,
 • jutro
  02.10.2013 11:14
  Zastaniawiam sie, na jakiej podstawie naukowej prowadzona jest ta ideologizacja? Jakie ona ma uzasadnienie? Ile przeprowadzono badan naukowych na temat "wychowywania rownosciowego"? Ile jest rzetelnych publikacji naukowych? Ile kongresow z udzialem swiatowej slawy autorytetow?
  Przeciez ta cala ideologia jest tylko ideologia! Psycholodzy - ci z rzetelna wiedza, psychiatrzy, wychowawcy, ktorzy na co dzien pracuja z dziecmi i mlodzieza, takze tymi trudnymi przypadkami, dobrze wiedza, jak wazne jest utozsamianie sie chlopca z ojcem, dziewczynek z matka, kontakty dzieci z obojgiem rodzicow - takze w rodzinach niepelnych.
  Dlaczego o tym sie nie mowi, dlaczego ci specjalisci nie krzycza, ze dokonuje sie gwaltu na dzieciach, na ich psychice?
  Prosze - piszcie o tym!
 • Fryderyk
  02.10.2013 14:58
  W ten oto sposób polscy decydenci wrzucają pieniądze do kloaki.
 • gut
  02.10.2013 15:51
  >Bawią się< za nasze pieniądze. :/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Wtorek
  rano
  19°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  wiecej »