Bressanone: Dyskretne wakacje Papieża

Spacery, modlitwa i lektura wyznaczają rytm papieskich wakacji. Benedykt XVI od poniedziałku przebywa w Bressanone na północy Włoch. Na dwa tygodnie papieską rezydencją stało się tamtejsze seminarium duchowne.

3 sierpnia w centrum miasteczka Ojciec Święty spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. „Papież dużo czyta i chętnie korzysta z niezwykle bogatej seminaryjnej biblioteki” – mówią osoby z jego najbliższego otoczenia. Benedykt XVI do tej pory nie wybrał się na wyprawę w góry, ale wraz ze swym bratem codziennie spaceruje po wewnętrznym ogrodzie seminarium. W papieskim apartamencie ustawiono też fortepian. Mimo że jest to czas odpoczynku, Ojciec Święty pracuje nad swą trzecią encykliką. W programie wakacji, poza niedzielną modlitwą Anioł Pański z wiernymi, znajdzie się także spotkanie z diecezjalnym duchowieństwem, podczas którego zgodnie z tradycją ubiegłych lat Papież będzie odpowiadał na zadawane mu przez księży pytania. Pobyt Benedykta XVI w Bressanone jest wielkim wydarzeniem dla całego Południowego Tyrolu. W służbę w czasie jutrzejszego spotkania na Anioł Pański zaangażowanych jest 450 wolontariuszy: Czerwonego Krzyża, straży pożarnej, ratownictwa górskiego i pogotowia wodnego. Wszystkie te służby działać będą niezależnie od policji. Z okazji papieskiego pobytu Poczta Włoska wprowadziła specjalny pamiątkowy stempel. Przedstawia on fasadę i dzwonnicę katedry w Bressanone.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  27°C Środa
  wieczór
  wiecej »