Interesujący panel dyskusyjny: hiphopowcy, siostra zakonna, nawróceni.
W najbliższy weekend (16 i 17 listopada) w Opolu odbędzie się impreza „Back 2 da Breaks”, która jest spotkaniem pasjonatów kultury hip-hop. Już po raz trzeci organizuje ją Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.
- Pierwsza i druga edycja były poświęcone ukazaniu pozytywnych wzorców i walce ze stereotypowym postrzeganiem hip-hopu. W tym roku idziemy trochę dalej: zorganizowany został panel dyskusyjny o szerokiej tematyce talentu i pasji. Na ten panel zaproszeni zostali ludzie, którzy pasję postrzegają w różny sposób: siostra Dolores, która spędziła 20 lat w Afryce, pomagając dzieciom ulicy, Darek Siedlok (ze Szkoły Nowej Ewangelizacji – przyp. ak) z historią swojego życia, która jest w stanie trafić do młodych ludzi, oraz raper Arkadio, który nawrócił się i teraz opowiada o tym ludziom. Gośćmi panelu będą także Bboye, czyli tancerze break dance Bboy Thomaz, Bboy Baran, Bboy Chuchu – informuje Kacper Gudzikowski z MDK, jeden z organizatorów imprezy.
- Chodzi nam głównie o to, by postawić uczestnikom panelu pytanie, czy pasja jest celem samym w sobie? Po co zostały nam dane nasze talenty? Po co ci twój hip-hop?– tłumaczy Kacper Gudzikowski.
„Back 2 da Breaks” rozpocznie się w sobotę o godz. 12 warsztatami breakdance w filii MDK (Aleja Przyjaźni 12). W niedzielę natomiast, w tym samym miejscu, odbędzie się część konkursowa, czyli pojedynki Bboyów, w których weźmie udział kilkudziesięciu uczestników z całej Polski, a także z zagranicy, m.in. Ukrainy i Kazachstanu.
Panel dyskusyjny jest otwarty dla wszystkich. Odbędzie się w sobotę 16 listopada o godz. 18.30 w MDK w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1. Zapraszamy!
A poniżej można zobaczyć, jak przebiegały warsztaty break dance w czasie ubiegłorocznej imprezy
michalflo1
Back 2 da Breaks 2012
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.