USA: Organizacja pro-life wzywa do modlitwy o nawrócenie aborcjonistów

Do modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła o nawrócenie tych, którzy wykonują i popierają aborcję zachęca organizacja pro-life Human Life International (HLI) - donosi katolicka agencja CNA.

Prezes HLI ks. Thomas J. Euteneuer przypomina, że walka z kulturą śmierci toczy się przede wszystkim w wymiarze duchowym. "Wiemy, że z pomocą św. Michała Archanioła aborcjoniści na całym świecie odwrócą się od współpracy ze złem" – oświadczył duchowny. "Nigdzie słowa św. Pawła, że 'nie toczymy walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich' (Ef 6, 12) nie są tak zrozumiałe i oczywiste jak w walce z aborcją" – dodał ksiądz, podkreślając, że HLI jest przed wszystkim zatroskana losem zabijanych podczas aborcji dzieci oraz ich spustoszonymi psychicznie matkami. "Obchodzi jednak nas też, co się stanie po śmierci z duszami tych, którzy są w sidłach zła, wykonujących aborcję oraz tych, którzy ją popierają. Chcielibyśmy widzieć ich w Niebie, i dla mnie, jako kapłana, to najważniejsza sprawa" – przyznał ks. Euteneuer. HLI zachęca do podpisywania deklaracji z zobowiązaniem do codziennej modlitwy za wstawiennictwem św. Michała, szczególnie po każdej Mszy św. Prosi też wiernych, by kopie deklaracji rozsyłali do innych parafii. Na specjalnych kartkach z wizerunkiem św. Michała Archanioła wydrukowano tekst modlitwy w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i portugalskim. Modlitwa w 19 językach – m.in. po polsku – dostępna jest na stronie http://www.hli.org/stmichaelprayer.html

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »