Papież przyjął w Pałacu Apostolskim na Watykanie premiera Binjamina Netanjahu. Szef izraelskiego rządu spotkał się następnie z watykańskim sekretarzem stanu Pietro Parolinem, któremu towarzyszył prał. Antoine Camilleri.
Ten maltański ksiądz jest podsekretarzem ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami w watykańskim Sekretariacie Stanu, co odpowiada funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Z tego tytułu stoi na czele delegacji watykańskiej do Stałej Dwustronnej Komisji Roboczej między Stolicą Apostolską a Izraelem.
Jak czytamy w watykańskim komunikacie ze spotkań premiera Netanjahu z Ojcem Świętym i w Sekretariacie Stanu, „podczas serdecznych rozmów zajęto się złożoną sytuacją polityczną i społeczną na Bliskim Wschodzie”. Miały one „szczególne odniesienie do wznowienia negocjacji między Izraelczykami i Palestyńczykami”. Wyrażono pragnienie, by „jak najprędzej można było osiągnąć sprawiedliwe i trwałe rozwiązanie, w poszanowaniu praw obu stron”.
Mówiono też o planowanej papieskiej pielgrzymce do Ziemi Świętej. Ponadto „zajęto się niektórymi kwestiami dotyczącymi relacji między władzami państwowymi a lokalnymi wspólnotami katolickimi, jak też między państwem Izrael a Stolicą Apostolską”. Wyrażono przy tym życzenie rychłego zawarcia od dawna już przygotowywanego porozumienia między nimi w kwestiach własnościowych i podatkowych Kościoła katolickiego w Ziemi Świętej.
Jak informują agencje prasowe, Franciszek rozmawiał prywatnie z szefem izraelskiego rządu 25 minut. Netanjahu ofiarował mu książkę swego ojca o hiszpańskiej inkwizycji. Według tego wybitnego żydowskiego historyka inkwizycja w XV wieku nie była wroga Żydom. Na zakończenie spotkania premier miał powiedzieć Papieżowi, że oczekuje go w Izraelu.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.