Rzym: Wszystkich Świętych na sportowo

Uroczystość Wszystkich Świętych można też uczcić sportem. Maraton z tej okazji urządzi w Rzymie fundacja Ksiądz Bosko na Świecie (Fondazione Don Bosco nel Mondo).

Impreza odbędzie się pod patronatem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz włoskiego komitetu olimpijskiego, organizacji sportowych, a także rzymskich władz administracyjnych: miejskich, prowincjalnych i regionalnych. Rzymski maraton Wszystkich Świętych ma cele dobroczynne. Przyczyni się do wsparcia misji salezjanów w Demokratycznej Republice Konga, a szczególnie prowadzonych tam przez nich dzieł opieki nad dziećmi ulicy Oeuvres Maman Marguerite w Lubumbashi. Uczestnicy wyruszą 1 listopada od Placu św. Piotra i tam powrócą dwiema trasami. Jedna, długości 16,5 km, z udziałem znanych włoskich sportowców, obejmie wszystkie cztery papieskie bazyliki: watykańską, laterańską, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami. Druga, 4-kilometrowa, będzie dostępna dla wszystkich. Organizatorzy pragną nadać obchodom ku czci Wszystkich Świętych, czyli ludzi cieszących się już radością nieba, charakter ludowej zabawy. Można mieć nadzieję, że taki sposób świętowania wyprze przynajmniej w części szerzące się dziś neopogańskie Halloween, które stanowi zresztą tylko spoganizowaną wersję dawnych chrześcijańskich obchodów wigilii Wszystkich Świętych. Od przyszłego roku podobne maratony jak w Rzymie planuje się w tę uroczystość również w innych miastach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »