ONZ: Abp Migliore o przestrzeganiu praw człowieka

Stały obserwator Stolicy Apostolskiej zabrał również głos w debacie na temat 60-lecia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jego zdaniem rocznica ta przypomina nam, że wciąż wielu ludzi nie może się cieszyć pełnią praw i to tych najbardziej podstawowych, jak prawo do życia.

Zgromadzenie ogólne zadowoliło się w zeszłym roku apelem o moratorium na niewykonywanie kary śmierci. Nie podjęte natomiast zostały żadne starania o poszanowanie ludzkiego życia we wszystkich jego etapach, od poczęcia do naturalnej śmierci. Ponadto watykański dyplomata przypomniał, że pełne korzystanie z należnych praw uniemożliwia też niedorozwój gospodarczy. Liczne rzesze dzieci nie mają dziś na przykład dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej, wyżywienia czy wody. Radykalnie ogranicza to ich możliwości kształtowania swego życia w przyszłości. W dobie ogólnoświatowego kryzysu finansowego i żywnościowego trzeba pamiętać o nienaruszalnym prawie do wyżywienia. W związku z tym, że problemy rynku finansowego pochłonęły już ogromne subwencje, można się spodziewać, że ucierpią na tym socjalne wydatki państwa i ci, którzy z nich korzystają. Abp Migliore poinformował ponadto, że Stolica Apostolska z zadowoleniem przyjęła wejście w życie Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »