USA: Baptystyczny pastor potępia rozwadnianie prawd ewangelicznych

Biblijny Kościół, opierający się na Słowie Bożym, znika z krajobrazu duchowego Ameryki - twierdzi popularny baptystyczny pastor Bob Pearle z Teksasu.

Zdaniem duchownego, w Stanach Zjednoczonych coraz więcej jest kaznodziejów, którym bardziej niż na głoszeniu prawdziwego ewangelicznego przesłania zależy na tym, by dobrze wypaść na scenie i spodobać się szerokiej publiczności. Pastor z Birchman Baptist Church w teksańskim Fort Worth uważa, że wiele amerykańskich kongregacji realizuje strategie marketingowe rodem z największych sieci handlowych. Praktyki te polegają na dostarczaniu swoim klientom biblijnych prawd w formie „rozwodnionej”– przyswajalnej atrakcyjnej i wygodnej. „Biblijny Kościół oparty na Nowym Testamencie znika dziś ze społeczeństwa. Wszystko już można powiedzieć i przyjąć pod warunkiem, że przyjdą tłumy. Ale Jezusa nie interesowało tyle gromadzenie tłumów, co mówienie prawdy" – pisze pastor Pearle w swej najnowszej książce „Znikający Kościół poszukiwaniu znaczenia w XXI wieku”. Według duchownego, reprezentującego konserwatywne skrzydło amerykańskich baptystów, wiele wspólnot wyznaniowych najpierw przeprowadza ankiety, by poznać, czego oczekują ludzie nie związani z Kościołem. Następnie zaś dostarczają produkt, który spełnia oczekiwania wiernych-klientów. „Ta filozofia skazana jest na fiasko. Nasza odpowiedzialność jako pastorów polega na tym, by dawać ludziom nie to, co koniecznie chcą, ale to, czego potrzebują” – zauważa pastor, krytykując przed wszystkim Kościół Episkopalny i inne protestanckie denominacje, przyzwalające na związki homoseksualne oraz pełnienie posługi duchownej przez gejów i lesbijki. Działania takie Pearle nazywa „niebiblijnymi”.

«« | « | 1 | » | »»
 • pastor
  03.03.2009 06:30
  Niestety i w Kanadzie jest podobnie. Wielu ludzi działa na zasadzie:

  jeśli pastor nie mówi nam tego co chcemy słyszeć, to nie będziemy słuchać tego co ma nam do powiedzenia

  A przed jednym z mega kościołów na austostradzie pojawiła się reklama:

  Zapraszamy do naszego kościoła
  - air conditioning,
  - wyściełane wygodne łąwki i
  - nie mówimy o piekle
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  18°C Czwartek
  rano
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  wiecej »