List do redakcji o gender dla przedszkolaków w Rybniku. Czy inne przedszkola były o pół kroku z tyłu?
Sposób, w jaki media, zajmujące się rybnicką „aferą gender”, pomijając rolę, jaką odegrał w tej sprawie Urząd Miasta Rybnika, [wywołały - red.] u odbiorców wrażenie, że oto w Rybniku istnieje tylko jedno, nomem omen nr 13, pechowe przedszkole, w którym próbowano wprowadzić tylnymi drzwiami „ideologię gender”. Pragnę zwrócić uwagę, że projektem „Szczęśliwa 15” objętych jest jeszcze czternaście innych przedszkoli zaliczonych do grona wybranych. We wszystkich tych przedszkolach obowiązywał, obowiązuje i nadal jest realizowany program przygotowany przez miejskich urzędników.
W tym miejscu uzasadnione jest postawienie sobie kilku pytań, bez których nie sposób zrozumieć, jak mogło dojść do tego, że gdy we wszelkich dyskusjach mówi się o gender, wtedy Rybnik odmieniany jest niemalże przez wszystkie przypadki (najczęściej w negatywnym znaczeniu). Otóż, zastanawia mnie, dlaczego z programów telewizyjnych, jak też z artykułów najpoczytniejszych tygodników i dzienników, do tej pory nie dowiedzieliśmy się o sposobie realizacji programu w pozostałych czternastu jednostkach wychowania przedszkolnego? Jak już wspomniałem to, co realizowała „trzynastka”, nie było jej indywidualnym programem, ale tym samym dla całej piętnastki. Dlaczego w pozostałych czternastu przedszkolach nie doszło ze strony rodziców do tak dramatycznej, ale zarazem heroicznej obrony wyznawanych przez siebie wartości? Czy było to wynikiem jedynie braku gorliwości dyrekcji przedszkoli w realizacji programu gender? A może, co bardziej prawdopodobne, nie wpadły na „minę” przygotowaną przez UM Rybnik tylko w skutek opóźnienia w realizacji programu, tj. były „pół kroku” za przedszkolem nr 13.
To, że mieliśmy w Rybniku do czynienia z próbą wprowadzenia „ideologii gender”, nie ulega wątpliwości. W tym miejscu nie chcę wyrokować, czy był to wypadek przy pracy, czy celowe działanie – to pozostawiam do rozstrzygnięcia Komisji Rewizyjnej UM Rybnika i dziennikarzom. Jednakże nie ulega wątpliwości, że z taką próbą mieliśmy do czynienia. Świadczy o tym podjęcie i to dopiero w wyniku powstałej burzy medialnej, pośpiesznych działań polegających na korekcie programu. UM Rybnik z oficjalnych dokumentów zawiązanych z „Szczęśliwą 15” wykreślił słowo „gender”, rozumiane ogólnie jako płeć kulturowa, bądź sformułowanie „o wykorzystaniu literatury dziecięcej obalającej stereotypy na temat płci”, w myśl którego nastąpiłoby zastąpienie pięknego Kopciuszka Kopciuchem, itd.
Czy wobec powyższego konstatacja, że za rybnicką „aferę gender” odpowiada tylko dyrekcja Przedszkola nr 13, jest w pełni prawdziwa?
Z pozdrowieniami
Przewodniczący Komitetu Terenowego PiS w Rybniku
Tadeusz Gruszka
Przeczytaj też:
Oświadczenie sześciorga rodziców dzieci z przedszkola nr 13: Rodzice przerywają milczenie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.