W polskich Tatrach znajduje się 7 czynnych schronisk turystycznych (nie licząc hotelu górskiego na Kalatówkach). To schroniska: nad Morskim Okiem, w Dolinie Roztoki, w Dolinie Pięciu Stawów, schronisko Murowaniec, na Hali Kondratowej, na hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej i schronisko na Polanie Chochołowskiej. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat, każde przywodzi turystom na myśl wiele fantastycznych wspomnień. Które z nich najlepiej pozwala doświadczyć atmosfery gór? Chcemy poznać Wasze typy, dlatego zapraszamy do udziału w sondzie.
Adam Dziura / CC-SA 3.0 Schronisko na polanie Chochołowskiej
7. Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej. Pierwsze schronisko powstało w tym rejonie dzięki staraniom Warszawskiego Klubu Narciarskiego na początku lat 30-tych XX wieku. Budynek ten został spalony w styczniu 1945 r. przez Niemców. Obecny, duży obiekt został wybudowany w latach 1951–1953. To największe schronisko w polskich Tatrach. Czynne przez cały rok oferuje 132 miejsca noclegowe. Do dyspozycji turystów jest także świetlica, przechowalnia całoroczna nart, kuchnia turystyczna i suszarnia ubrań, a także przestronna jadalnia z bufetem i sanitariaty.
23 czerwca 1983 r. w schronisku gościł papież Jan Paweł II.
Z Polany Chochołowskiej turyści mogą wyruszyć w kierunku Wołowca przez Grzesia i Rakoń, a także przez przełęcz pod Wołowcem, na Trzydniowiański Wierch, a także do Doliny Jarząbczej i na Iwaniacką Przełecz (z której można iść na Ornak lub schodzić w Dolinę Chochołowską).
TUTAJ wybierz swoje ulubione schronisko tatrzańskie.
POLUB "SZEROKIE HORYZONTY" NA FEJSIE I ODKRYWAJ Z NAMI ŚWIAT!
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.