W sobotę 1 lutego papież Franciszek spotka się w Watykanie z inicjatorami i przedstawicielami Drogi Neokatechumenalnej z całego świata. Do Auli Pawła VI przybędzie kilka tysięcy członków wspólnot Drogi ze wszystkich kontynentów, reprezentujących jej różne charyzmaty i posługi ewangelizacyjne. Będzie wśród nich ponad 250 członków wspólnot neokatechumenalnych z Polski.
Spotkanie poprowadzą inicjatorzy Drogi Neokatechumenalnej: Kiko Argüello i Carmen Hernández oraz o. Mario Pezzi, tworzący ekipę odpowiedzialną za Drogę na całym świecie. Obecni będą rektorzy, formatorzy i seminarzyści z ponad stu seminariów misyjnych Redemptoris Mater, prezbiterzy wędrowni i prezbiterzy wielu wspólnot, ekipy katechistów wędrownych, odpowiedzialne za poszczególne narody i kraje, rodziny w misji, misje ad gentes, odpowiedzialni najstarszych wspólnot.
Podczas spotkania, które będzie transmitowała Telewizja Trwam w godz. 11-12, papież roześle około dwustu nowych rodzin, które – na prośby biskupów miejsca – wyjadą w różne rejony świata, do środowisk zdesakralizowanych, ateistycznych i pogańskich. Rodziny te utworzą nowe misje rodzin albo misje ad gentes, niektóre dołączą do misji już istniejących. Wśród nowo rozesłanych będzie kilka rodzin polskich, które wyjadą do krajów Europy i Azji.
Oczekuje się, że na spotkanie Franciszka z Drogą Neokatechumenalną przybędzie kilkudziesięciu hierarchów z Watykanu i całego świata. Udział w tym spotkaniu zapowiedzieli też biskupi polscy, którzy 1 lutego rozpoczynają w Rzymie swą wizytę ad limina.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.