Start internetowej platformy charytatywnej Caritas

Wystartowała kampania społeczna „Podzielmy się radością”, przeprowadzona po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce na internetowej platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl.

Pierwszą odsłoną kampanii przeprowadzonej pilotażowo przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej jest akcja „Tornister pełen Uśmiechów”. Głównym celem tej pierwszej internetowej licytacji  jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. Licytowane będą nie tylko tornistry i pomoce szkolne, ale także posiłki, obuwie sportowe.  Pilotażowy projekt  „Podzielmy się radością” na platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl realizowany przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej swym patronatem honorowym objął  Metropolita Poznański ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, spierają go znane osoby, między innymi aktor Maciej Musiał, żużlowiec Jarosław Hampel , skoczek narciarski Kamil Stoch. Partnerem projektu jest serwis charytatywni.allegro.pl

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki:

- Zdecydowaliśmy się na ten ważny projekt pilotażowy wychodząc  z założenia, że można praktykować działalność Caritas według średniowiecznych kategorii czyli uprawiać żebractwo, ale można też iść do przodu, starać się znaleźć nowe środki, narzędzia, które ułatwiają świadczenie pomocy, znacząco mogą poszerzyć krąg tych którzy pomagają i tych, którzy tę pomoc otrzymają. Rzeczywistość internetowa jest ogromna i ma błogosławione skutki jeśli chodzi o komunikowanie się między ludźmi. Chcemy z tego korzystać, na razie pilotażowo, podzielmy się  radością poprzez internet w wymiarze realnym.  Chcemy spróbować nowych dróg, jeśli taka platforma ma służyć Dobru, to trzeba po to sięgnąć. Nie klikałem nigdy na aukcjach internetowych, ale zachęcam do tego wszystkich darczyńców, sam zamierzam nauczyć się  i uczynić to wkrótce.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Waldemar Hanas:

- Projekt „Podzielmy się radością” i jego pierwsza internetowa odsłona „Tornister pełen Uśmiechów” to wyjście naprzeciw wezwania Papieża Franciszka, który zachęca nas wszystkich, by szukać nowych ścieżek, by wychodzić w te miejsca, które dotąd nie były zagospodarowane. Podejmujemy się tego wyzwania, chcemy w wirtualnej przestrzeni realnie pomagać, jeszcze pełniej, jeszcze skuteczniej niż dotychczas. Mamy bogate doświadczenie w niesieniu pomocy tym najbardziej potrzebującym, a wcale ich nie ubywa. Tym bardziej musimy i chcemy sięgać po nowoczesne narzędzia, dzięki którym naszym wsparciem będziemy mogli objąć wszystkich potrzebujących.

Wirtualna Przestrzeń – realna pomoc!

Caritas w Polsce jako jedna z największych i najstarszych organizacji pomocowych cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród polskiego społeczeństwa. Caritas szczególną troską otacza tych najbardziej potrzebujących, dlatego po raz pierwszy w swej historii nowo powstałą internetową  platformą charytatywną  - aukcjecaritas.pl  chce wspomóc Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”,  prowadzoną  już od czterech lat. W tym czasie udało się  rozdać w całej Polsce kilkanaście tysięcy wyposażonych wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci, w tym dla 8 tys. małych powodzian w latach klęsk żywiołowych. Platforma charytatywna  ma pomóc urzeczywistnić  realną ideę pomocy w nowej interaktywnej odsłonie.

Pomysłodawcą, organizatorem i liderem pilotażowej kampanii internetowej  „Podzielmy się radością”, w ramach  której przeprowadzona zostanie Akcja „Tornister pełen Uśmiechów” jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Świadcząc  regularnie i  efektywnie pomoc, jako pierwsza Caritas w Polsce, poznańska Caritas  postanowiła otworzyć się na zupełnie nowe technologie i możliwości, udowodnić, że współczesny Kościół w Polsce też  potrafi  działać i pomagać, w równie nowoczesny i skuteczny sposób, jak czynią to inne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz drugiego człowieka.  Caritas Archidiecezji Poznańskiej ma za sobą bardzo dobrze przyjmowane,  duże akcje społeczne jak „Przekaż ciepło” - pozbywamy się elektrośmieci zamieniając je na opał na zimę, „Tornister pełen Uśmiechów” czy akcja „Puste miejsce” -wspólna Wigilia Bożego Narodzenia na kilka tysięcy osób na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spodziewane, pozytywne efekty planowanych akcji i kampanii  charytatywnych prowadzonych z wykorzystaniem specjalnie stworzonej w tym celu  platformy internetowej mają sprawić , że krąg darczyńców znacząco się poszerzy.

Wsparcie osób publicznych – o tym, że pomaganie może dawać wiele radości wiemy nie tylko my, ale też osoby publiczne, które zgodziły się przyłączyć do naszej akcji.  Wśród nich są  m.in. znani aktorzy -  Maciej Musiał, popularni sportowcy - skoczek Kamil Stoch, żużlowcy Jarosław Hampel i Rafał Dobrucki, osoby piastujące ważne stanowiska publiczne jak Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich dr Andrzej Byrt. Pilotażowy projekt „Podzielmy się radością” wspiera też Para Prezydencka, która wystawi na licytację grafikę ze swoją dedykacją. 

Partnerem kampanii „Podzielmy się radością”  jest  serwis charytatywni.allegro.pl.

Dyrektor komunikacji i PR w Allegro Paweł Klimiuk:

- Miliony internautów odwiedza strony Allegro.pl by przeglądać i kupować towary. Ale od początku działania serwisu wykorzystywaliśmy ten ogromny ruch i popularność serwisu również w celach charytatywnych. Organizowaliśmy aukcje specjalne, kampanie społeczne i współpracowaliśmy z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami. Teraz stworzyliśmy nowy serwis – tylko dla aukcji charytatywnych. Jesteśmy zaszczyceni, że w gronie pierwszych partnerów tego przedsięwzięcia znalazł się Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Chcemy, by pilotażowy projekt prowadzony pod specjalnie stworzonym adresem aukcjecaritas.pl stał się stałym i często odwiedzanym miejscem dla dobroczynności w sieci.

Patronat Medialny: Gość Niedzielny, Rzeczpospolita, Pr. 1 Polskiego Radia, TVP Info, Radio Merkury, Radio Emaus.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ALLEGRO, CARITAS

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Piątek
wieczór
24°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
19°C Sobota
dzień
wiecej »