O godz. 10. 15 czasu lokalnego (3.15 czasu polskiego) samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” - „Michelangelo Buonarroti” z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na terenie bazy lotnictwa wojskowego w Seulu. Rozpoczęła się trzecia podróż zagraniczna papieża Franciszka, pierwsza na kontynent azjatycki.
Ojca Świętego przywitała osobiście pani prezydent, Park Geun-hye, a także przedstawiciele władz oraz Kościoła. Były także dzieci. Rozległ się salut artyleryjski. Papieżowi towarzyszą m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko. O godz. 10. 45 samochód z Ojcem Świętym wyruszył z lotniska do nuncjatury apostolskiej, która będzie jego stałą rezydencją przez cały czas wizyty; tam też odprawi on Mszę św. i zje posiłek. Ok. godz. 15.45 (8.45 czasu polskiego) - odbędzie się ceremonia powitania w ogrodach siedziby prezydenta Korei, "Blue House”, a następnie wizyta kurtuazyjna u pani prezydent, Park Geun-hye. Kolejnym punktem – o godz. 16.30 (9.30 czasu polskiego) będzie jego spotkanie z władzami również w Pałacu Prezydenckim – przewidziane są przemówienia pani prezydent i papieża.
O godz. 17.30 (10.30 czasu polskiego) rozpocznie się spotkanie Franciszka z biskupami koreańskimi, podczas którego wygłosi do nich przemówienie, po czym ok. godz. 19 powróci on do nuncjatury i tam spożyje kolację.
Ojciec Święty przelatywał nad 10 krajami: Włochami, Chorwacją, Słowenię, Austrią, Słowacją, Polską, Białorusią, Rosją, Mongolią, China i na końcu Koreą Południową. Zgodnie z przyjętymi zwyczajami i praktyką dyplomatyczną papież, wchodząc w przestrzeń powietrzną danego kraju, przesłał na ręce miejscowego przywódcy (zwykle prezydenta) życzenia i pozdrowienia dla tego państwa i narodu. Po raz pierwszy samolot z papieżem przelatywał nad Chinami. W telegramie do prezydenta ChRL, Xi Jinpinga Ojciec Święty przekazał najlepsze życzenia zapewniając o swej modlitwie w intencji pokoju i dobrobytu obywateli tego kraju.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.