Dziennikarka polityczna BBC Martina Purdy po 15 latach pracy dla tej stacji i 25 latach obecności w telewizji postanowiła pójść do zakonu.
"Cześć, opuszczam BBC. Z Bogiem" - napisała w piątek na Twitterze. Później zapowiedziała, że powstrzyma się od dalszych komentarzy. Przyznała jedynie, że czuje się onieśmielona licznymi reakcjami na jej decyzję. Podziękowała tym, którzy podzielają jej wiarę, tym, którzy wierzą inaczej, tym, którzy próbują Boga znaleźć i tym, którzy próbują Go ignorować.
Purdy była jednym z najpopularniejszych ludzi mediów Irlandii Północnej. Chwalą ją także jej byli szefowie.
- Jest nam bardzo smutno, że tracimy Martinę, i że opuszcza nasz dział polityczny. Będziemy za nią bardzo tęsknić, bo nie da się przecenić jej pracy. Życzę jej jak najlepiej w nowej drodze, którą obrała - powiedział dyrektor BBC w Irlandii Płn. Peter Johnston.
- Martina Purdy jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych i najciężej pracujących reporterów. Sprawdzała się przy okazji wyborów i innych ważnych wydarzeń politycznych. Będzie nam brakowało jej mądrości. Życzę jej spełnienia w nowej roli - dodała szefowa działu informacyjnego Kathleen Carragher.
Dr Filip Gańczak z IPN.Gańczak z IPN o niemieckich rozliczeniach z nazizmem.
Europa Środkowa na pół wieku znalazła się pod kontrolą ZSRS.
Do wyboru nowego papieża potrzeba dwóch trzecich głosów, czyli 89.
Co powiedział Jan Paweł II, co Benedykt XVI, a co Franciszek?
Poprzedzające konklawe spotkania kardynałów przeżył on jako „piękne i poważne rekolekcje”.
Na godzinę 10.00. zaplanowano Mszę św. Pro eligendo Romano Pontifice (o wybór papieża rzymskiego).